Customer Care & Sales Executive

KAPITAL HR - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Kapital HR recruteaza pentru unul din clientii sai, o scoala internationala, o persoana energica si proactiva care sa ocupe pozitia de Customer Care si Sales Executive.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
  • Indeplineste obiectivele specifice de suport clienti ale departamentului si ale firmei;
  • Participa la sesiunile de training intern si extern realizate de catre firma sau cu sprijinul firmei .
  • Indeplineste, prin sarcinile desemnate de manager, obiectivele personale si indicatorii de performanta;
  • Opereaza cu corectitudine inregistrarile in baze de date si in platforme educationale si actualizeaza in permanenta informatiile legate de clientii firmei.
  • Prezinta ofertele si acorda asistenta clientilor;
  • Analizeaza gradul de satisfactie a clientilor conform politicilor companiei, folosind instrumentele comunicate de superiori
  • Monitorizeaza permanent situatia clientilor (gestioneaza nemultumiri sau reclamatii, urmareste situatiile referitoare la plati) si sprijina activitatea educationala conform calendarului de activitati ale firmei
  • Promoveaza imaginea firmei si a serviciilor oferite si participa la evenimente interne sau externe specifice domeniului;
  • Preia apelurile telefonice, mesajele venite prin email si ofera informatiile necesare;
  • Demonstreaza solicitudine si interes fata de problemele concrete formulate de clienti;
  • Preia feedbackurile si sugestiile clientilor si le transmite superiorilor impreuna cu propriile propuneri de imbunatatire a serviciilor oferite clientilor
  • Identifica si propune cele mai bune solutii convenabile maximal tuturor partilor implicate;
  • Inregistreaza plangerile sau reclamatiile clientilor si urmareste solutionarea acestora
  • Sprijina orice activitate de fidelizare si dezvoltare a relatiilor cu clientii firmei;
  • Sustine activitatea de vanzari a companiei prin calitatea relatiilor dezvoltate cu clientii;
  • Urmeaza procedura de lucru fiind flexibil in acelasi timp, principalul scop fiind satisfactia clientului
  • Contribuie la implementarea strategiilor de vanzari
  • Asigura suport in derularea procesului de vanzare propriu-zisa a serviciilor in conformitate cu politica de marketing a firmei;
  • Se informeaza in permanenta asupra portofoliului de produse ale firmei, conditiilor de desfasurare, a termenelor si a conditiilor de pret;
  • Se informeaza asupra potentialilor clienti si sesizeaza oportunitati de dezvoltare a portofoliului de clienti;
  • Ajuta la implementarea campaniilor de promovare/ vanzare a cursurilor;
  • Efectueaza follow-up la potentialul client.
  • Raspunde si mentine relatia cu clientii pe toata perioada de derulare a contractului cu acestia;
  • Raspunde, impreuna cu celelalte departamente implicate, de nivelul de satisfactie al clientului si propune modalitati de imbunatatire;
  • Este responsabil de imaginea si prestigiul firmei in randul clientilor ei.
  • Pregateste materiale si participa activ la toate evenimentele de interes pentru companie;
  • Preia cererile de oferta de la potentialii clienti in cadrul manifestarilor.
  • Gestioneaza materialele de tip carti, manuale, suporturi
  • Tine evidenta tuturor materialelor didactice destinate clientilor firmei;
  • Realizeaza inventarul bibliotecii si gestiunii de manuale a companiei;
  • Inregistreaza intrarile si iesirile de materiale;
  • Da spre imprumut, inregistreaza, verifica si receptioneaza materialele auxiliare de la cursanti
  • Vinde cartile din libraria cu carti de vanzare, preda banii conform procedurilor interne;
  • Deruleaza activitati de protocol si secretariat specifice Receptiei, intampina vizitatorii si raspunde nevoilor acestora;
  • Redirectioneaza apelurile telefonice;
  • Transmite mesajele (documente, fax, mail, etc.) si se asigura de rezolvarea solicitarilor
  • Incaseaza contributiile de la membrii firmei
  • Participa activ la toate sedintele in care este solicitat, isi expune punctul de vedere si sustine deciziile echipei chiar si atunci cand nu este pe deplin de acord cu ele
  • Colaboreaza cu Departamentul Educational privind schimbul de informatii necesar bunei desfasurari a cursurilor, pentru evidenta corecta a stocului de carti si materiale educationale;
  • Inlocuieste persoane din cadrul departamentului Vanzari pentru alte activitati conform sarcinilor trasate sau evenimenteleor deosebite;
  • Respecta masurile de securitate si sanatate a muncii in companie; isi asuma rolurile desemnate de companie in procesul de asigurare a securitatii si sanatatii muncii.
  • Respecta masurile de protectie a datelor personale conform proceselor si procedurilor interne
  • Foloseste abordari constructive atat in fata clientului cat si intern, in relatia cu colegii si managerii pentru a depasi perioade cu volum mai mare de lucru.
  • Asigura arhivarea documentelor prin dezvoltarea si mentinerea unui sistem de indosariere adecvat.
CERINTELE POSTULUI
  • Studii superioare, de specialitate economice, administrative
  • Cunoştinţe bune de utilizare PC;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Experienta in activitatea de relatii cu clientii, secretariat sau vanzari de minim 2 ani;
  • Abilităţi de rezolvare de probleme;
  • Abilităţi excelente de planificare şi organizare;
  • Orientare catre client si rezultate;
  • Abilitati de comunicare si negociere;
  • Initiativa personala si implicare;
  • Capacitate de a lucra atat individual cat si in echipa
  • Dorinta de dezvoltare personala;
  • Flexibilitate si atitudine pozitiva in modalitatea de abordare si rezolvare a sarcinilor profesionale.

We’ve created Kapital HR out of passion for our work, noticing the joy of those who thank us when we find new jobs for them or when they learn new things, as well as out of the desire to contribute to the maturity of the Romanian business market.

We do not own a general recipe and we did not invent anything, but we do add a personal touch to all the services we offer and, most importantly, we customize them for you.

From recruitment and executive search to assessment centres, employee development workshops, performance management and outplacement, we are receptive to your requirements, we understand you and provide the perfect solution for your company and your employees.

Each company is unique, projects differ from case to case, but all are based on an essential ingredient:

- THE NEED TO GET BETTER EMPLOYEES AND A MORE PROFITABLE BUSINESS -

Kapital is about values!

About humans, not abut resources.

About partnerships, not about customers.

About consultants, not about providers.

About coaching, not about teaching.

About creating, not about gaining.

About reinventing, not about giving up.

Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos