Publicat 13 Sep 2017 | Reactualizat 20 Sep 2017 | Expiră 13 Oct 2017

CURIER - Zona Timisoara

1 post

Candidatul ideal

Cerinte

Permis cat. B
Disponibilitate la program prelungit
Atitudine orientata spre client.
Studii medii/ superioare.
Abilitate in completarea documentelor.
Persoana dinamica.
Bune abilitati de comunicare si relationare.
Capacitate de organizare.
Engleza - nivel mediu business

Experienta anterioara in domeniu, reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Atributii principale :

-preluare comenzi, documente si colete
-livrare si ridicare colete
-intocmire documente - AWB-uri , facturi, chitante

Beneficii

- Pachet salarial motivant;
- Apartenenta la o echipa tanara,dinamica si in plina ascensiune.

WORLD MEDIATRANS cu sediul central in Timișoara este o companie care activeaza pe piata de transport din România de peste 20 de ani. La început a lucrat ca agent de marfă al Austrian Airlines, fiind primul expeditor de transport aerian din afara Bucurestiului. In acelasi timp a început colaborarea cu UPS, oferind servicii de curierat prin reteaua lor operativa,internaționala . După doi ani compania a initiat primul transport rutier ca expediere de mărfuri și de asemenea, cu propria lor flotă. Apoi a urmat dezvoltarea serviciilor speciale (auto rapid, marfa charter, la bord curier), Servicii de seafreight, logistica, curierat intern și serviciile vamale. În 2012, o parte din acțiunile societății au fost preluate de DB Group Spa din Italia, iar acest nou parteneriat a adus noi oportunități prin accesul la rețea internațională de birouri DB Group din întreaga lume. Portofoliul companiei include companii importante din diferite industrii, auto, electronice, mobilă și nu numai. Pentru viitor compania vrea să își consolideze poziția pe piață pentru serviciile existente și dezvoltarea de noi servicii pe o structură bazată pe calitatea serviciilor și profesionalismul oamenilor săi.

CURIER - Zona Timisoara  -  SC WORLD MEDIATRANS SRL