Credit Controller

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI
• Raporteaza periodic (lunar) catre management situatia soldurilor creditoare.
• Exercita control cu privire la: situatia soldurilor creditoare, compensarile cu partenerii, reconcilierea periodica a soldurilor din contabilitate,
termenele de plata contractuale si reflectarea lor corecta in inregistrarile contabile.
• Colaboreaza strans cu departamentele de trezorerie si achizitii in scop de analiza si raportare unitara a informatiilor.
• Colaboreaza cu departamentul juridic in vederea rezolvarii situatiilor care necesita solutionare in instanta.
• Urmareste respectarea procedurilor interne aplicabile si participa la actualizarea acestora.
• Colaboreaza cu companiile de asigurari si brokeri de asigurari in vederea implementarii politicii de asigurare a companiei.
• Actualizeaza si mentine baza de date privind politele de asigurare (property, BI, auto, health, etc.)
• Urmareste indeplinirea procedurilor de recuperare a daunelor in caz de producere evenimente asigurate.
• Asigura indeplinirea obligatiilor contractuale fata de asiguratori: plata, reinoire polite, etc.
• Mentine legatura cu sediul central al grupului in vederea administrarii politelor de grup.

CERINȚE
• Diplomă de licență sau master in Finanțe sau Stiinte economice
• Minim 5 ani experienta dovedita intr-un rol similar
• Capacitate foarte buna de organizare si prioritizare a sarcinilor multiple
• Capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta termenele stranse
• Abilități solide de comunicare și analiză
• Experienta de lucru in SAP constituie un avantaj
• Cunoștințe solide a limbii engleze

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 1 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos