Publicat 29 Sep 2020 | Reactualizat 20 Oct 2020 | Expiră 29 Oct 2020

CREATIVE ASSISTANT

1 post

Candidatul ideal

Avem nevoie de o persoana « SMART & ART ».
Persoana care are simtul estetic si este in cautare de frumos, dar in acelasi timp pragmatica, responsabila si organizata.

Descrierea jobului

Creative & Design Support:

Colaborarea stransa cu Ruxandra Antochi (fondatoarea si head designer-ul brandului) in activitatile zilnice
Suport in dezvoltarea colectiilor, realizarea styling - ului pentru sedintele foto si cataloage, research al tendintelor de fashion, dezvoltare baza de date furnizori
Coordonare showroom si imagine de brand

Marketing & Social Media :
Colaborarea cu agentia de marketing pentru realizarea materialelor de promovare pentru Bluzat.
Organizarea si participarea la sedintele Foto/Video ale brandului.
Stabilirea si mentinerea contactului cu agentia de PR in vederea promovarii brandului – suport in actiuniunile cu: influenceri, media, presa, evenimente
Realizarea unui plan de social media, urmarirea eficientei postarilor, crearea si mentinerea discutiilor din comunitatea Bluzat, dezvoltarea tuturor canalelor de Social Media

Ce skill-uri ar trebui sa ai ?
• Atitudine pozitiva – sa crezi ca totul este posibil
• Problem Solver
• Abilitati foarte bune de comunicare si colaborare
• Bune abilitati de scriere
• Cunoscatoare a Social Media
• Dornica sa lucreze intr-un mediu multicultural
• Cunostinte de Photoshop
• Limba engleza la nivel avansat
• Permis categoria B

Suntem un brand de design românesc, cu o identitate puternic urbană, dezvoltat din dorința antreprenorului Ruxandra Antochi de a propune femeilor de azi colecții gândite special pentru stilul de viață contemporan.

Ne lăsăm inspirați de provocările pe care le întâlnește o femeie astăzi, de nevoia de exprimare a propriei identități în context profesional și încercăm să personalizăm și să traducem marile trenduri în ținute purtabile și accesibile.

CREATIVE ASSISTANT  -  BLUZAT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles