Cost Controller Productie

Adecco Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Responsabilitati
Verificarea inregistrarii achizitiilor, a livrarilor, a stocurilor, a altor cheltuieli in legatura cu activitatea de productie astfel incat acestea sa se faca in conformitate cu normele interne si prevederile legale ;
Verificarea lunara a documentelor de certificare a calitatii (DOCS-uri) pentru loturile produse cantitativ si valoric;
Inregistrarea intocmai si la timp a receptiilor de marfa si precizarea preturilor pentru livrari/achizitii;
Mentinerea evidentei si inregistrarea productiei in curs precum si a productiei de produse finite pe articole, precum si a altor cheltuieli, astfel incat acestea sa se faca in conformitate cu normele interne si prevederile legale;
Verifica descarcarile de gestiune cu tabela de costuri pe fiecare articol si inregistrarea pe conturile de cheltuieli aferente;
Participa la inchiderea lunara, trimestriala si anuala a conturilor si la inspectii fiscale;
Participa la raportarea de grup lunara;
Participa la pregatirea bugetelor si estimatelor solicitate de grup

Cerinte
Absolvent studii superioare economice
Experienta in domeniul gestiunii stocurilor si analizei financiare a costurilor productie de minim 3 ani
Cunostinte de limba engleza nivel mediu
Utilizator experimentat Windows, pachet Office (Excel in principal) si softuri contabile
Cunostinte de utilizare Socrate – constituie avantaj
Spirit de echipa
Bune abilitati de analiza si planificare
Atentie la detalii
Seriozitate, responsabilitate si implicare
Orientare catre gasirea de solutii si atingerea obiectivelor

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.
Publicat 7 oct. 2021 Reactualizat 4 nov. 2021 Expiră 6 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos