Cosmetician(a) / Terapeut clinica estetica, Bucuresti

Fd Estetic S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Clinica STATERA by Dr. Florin Juravle isi mareste echipa si cautam colegi noi pentru postul de COSMETICIAN(A) / Terapeut skincare!

Daca ai mai lucrat cu echipamente de cosmetica faciala, de remodelare corporala si/ sau epilare laser minim 1 an si ai formare in cosmetica
si
Daca ti-ar placea sa lucrezi cu cea mai avansata tehnologie cosmetica existenta la momentul acesta
Te asteptam cu drag sa ne cunoastem!.

Vom oferi training personalizat si vom face toate eforturile ca tu sa te integrezi cat mai repede si mai bine in echipa clinicii Statera, o clinica ultra-moderna si super-dotata aflata in topul celor mai bine cotate clinici estetice din Bucuresti.

Ce ne-ar placea sa te defineasca?
- PASIUNE pentru domeniul cosmeticii faciale si corporale si dorinta de perfectionare
  • Apreciem experienta in cosmetica, dar si dorinta de a invata noi tehnologii de beauty si skincare perfectionarea pe urmatoarele domenii: cosmetica faciala profesionala, remodelare corporala, epilare laser definitiva.
  • Apreciem indemanarea in realizarea tratamentelor, experienta, cunostintele acumulate dar mai ales dorinta de a invata noutatile in domeniul esteticii si cosmeticii profesionale.

Descrierea jobului

Beneficii:
- pachet salarial foarte motivant si transparent
- avansare si perfectionare profesionala extraordinara, intr-un timp foarte scurt, inveti sa sa lucrezi cu tehnologiile estetice de ultima noutate.
-o echipa prietenoasa, o clinica ultra-moderna su super-dotata

Responsabilitati:
  • realizarea tratamentelor cosmetice profesionale (faciale, corporale, epilare laser)
  • evaluare pacient cu instrumentele si tehnologia specializata pe care noi o detinem
  • va oferi pacientului consiliere si indrumare pe toata durata tratamentului si a planului de tratament.
  • se asigura ca tratamentul este realizat la standardele stabilite, conform protocolului, este receptiv la orice informatii primite de la pacient in acest sens.
  • va consilia pacientul pentru a folosi produsele cosmetice in concordanta cu nevoile specifice ale tenului / corpului sau.
  • pastreaza discretia in relatia cu pacientii "vedete" din clinica
  • poate face programari si incasari.

Va primi indrumare / training pentru realizarea tratamentelor, conform protocoalelor si regulilor si va parcurge o perioada de adaptare.

Clinica Statera este o clinica estetica premium din Bucuresti coordonata de Dr. Florin Juravle, chirurg estetician, renumita pentru portofoliul de aparatura de ultima generatie cu care se realizeaza majoritatea tratamentelor (faciale, corporale, epilare laser).
Ne dorim ca fiecare dintre terapeutii nostri skincare sa atinga un nivel de profesionalism deosebit, astfel avem la dispozitie cel mai mare portofoliu de aparatura estetica premium si produse profesionale.
Suntem o echipa, impreuna cu personalul medical (medici esteticieni, dermatologi) si ne dorim un climat armonios in clinica, bazat pe respect si apreciere.

Sediul nostru este in zona de nord a Bucurestiului / Sos. Pipera aproape de Promenada, Sos. Nordului.
Te asteptam sa faci parte din echipa Statera!
Publicat 31 Mai 2022 Reactualizat 28 Iun. 2022 Expiră 30 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.