Publicat 03 Iun 2008 | Reactualizat 02 Iul 2008 | Expiră 04 Iul 2008

COORDONATOR VANZARI MASS-MARKET SASCUT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerintele postului:
• studii superioare n domeniul tehnic (de preferinta IT) sau economic
• experienta minima de 2 ani n vinzari (servicii / produse – de preferat n telecomunicatii)
• experienta n posturi de conducere de minim 1 an
• cunostinte din domeniile: tehnici de vinzare, comportamentul consumatorului, cercetare de piata, operare PC, Office, Internet
• cunoaşterea limbii engleze
• abilitati de comunicare si relationare interpersonala, de lucru in echipa, capacitate de planificare si organizare a activitatii, orientare spre client
• permis de conducere auto categoria B.

Descrierea jobului

• implementeaza planurile strategice de vanzari, marketing si relatii clienti;
• realizeaza previziuni privind vanzarile si stabileste criterii de performanta pentru echipa de vanzari din subordine
• urmareste facturarea si incasarea contractelor
• urmareste intocmirea registrului de casa impreuna cu casierul coordonator.
• realizeaza studii de piata pentru a determina nevoile clientilor
• stabileste programul de lucru pentru ziua in curs, pentru reprezentantii vanzari din subordine
• analizeaza zilnic rapoartele de activitate a angajatilor din subordine
• organizeaza intilniri periodice si sedinte de pregatire cu proprii subordonati
• supervizeaza gestionarea baza de date cu clienti
• pregateste rapoarte periodice privind vanzarile
• analizeaza controlul cheltuielilor departamentului comercial, conform cerintelor bugetului
• negociaza si semneaza contracte cu clienti
• dezvolta si revizuieste strategia pe termen scurt si mediu privind relatiile cu clientii in functie de feedback-ul primit din partea acestora
• colaboreaza cu Departamentul Tehnic in vederea rezolvarii in timp util a deranjamentelor tehnice semnalate si a instalarii conturilor pentru clientii noi
• decide cu privire la valorile de discount acordate clientilor speciali, conform cotelor aprobate
• implementeaza procedurile de resurse umane la nivel de sucursala, departament comercial, in colaborare cu departamentul de resurse umane

Descrierea companiei

Bun venit în cea mai mare familie digitală din România.

Am reuşit să integrăm cele mai multe reţele locale, tehnologia făcând ca Bucureştiul să fie un cartier din Timişoara, Clujul să fie la doi paşi de Iaşi, de unde te intorci iar în Bucureşti, de data asta trecând prin noul sector Braşov. Sistemul modular îţi permite să ai putere şi libertate de mişcare în cadrul reţelei exact ca la tine acasă. Intră în reţea şi ţine-te bine. Unde-s mulţi, viteza creşte. Pe net, sau pe toate celelalte la un loc: internet, televiziune, telefonie, interviziune, digifonie, telenet. Stop. Vorbeşte reţeaua fără noi. Bucureşti, un mic cartier din Timişoara? Deocamdată schimbă cablurile din casă cu ţeavă adevărată şi imaginează-ţi ce poţi face mai departe pe alese! Injoy!

Familia INJOY, cea mai mare familie.
www.injoy.ro

Expirat
COORDONATOR VANZARI MASS-MARKET SASCUT  -  New Com Telecomunicatii S.A

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles