Publicat 09 Sep 2008 | Expiră 10 Oct 2008

COORDONATOR VANZARI, Locatia: Brasov (cod: CVG)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Clientul nostru este membru al unei companii multinationale cunoscute, lider de piata pe segmentul parbrize si geamuri auto.

Cerinte:
- studii medii absolvite sau superioare (in derulare sau absolvite)
- minim 2 ani experienta in vanzari (comercializare piese auto constituie avantaj)
- cunostinte bune de operare calculator (MS Office, Outlook, program de gestiune marfa)
- cunostinte de contabilitate primara: emitere facturi, incasari numerar, registru de casa, decont de cheltuieli
- experienta de munca in companii de asigurari, compartiment daune sau experienta la receptie service auto constituie avantaj

Descrierea jobului

- oferirea de informatii si consultanta tehnica potentialilor clienti si dezvolta portofoliul acestora
- efectuarea de operatiuni precum: comenzi, programare lucrari la atelier, facturare, incasare, urmarire clienti, deruleaza sarcinile aministrative si de contabilitate primara la sucursala
- realizarea de vizite ocazionale la clienti (firmele de asigurari)
- mentinerea legaturii cu sediul central din Cluj, implementeaza pe plan local procedurile de lucru, raportarile catre sediu, etc.
- supervizarea si organizarea activitatii echipei locale

SALES CONSULTING (www.salesconsulting.ro) este compania de consultanta in resurse umane si Executive Search, structurata pe trei domenii principale de activitate - recrutare de personal, programe de training si proiecte de evaluare profesionala.

Expirat
COORDONATOR VANZARI, Locatia: Brasov (cod: CVG)  -  SALES CONSULTING