de ani Fără Frică...

Publicat 06 Mar 2019 | Reactualizat 13 Mar 2019 | Expiră 14 Mar 2019

Coordonator Vânzări – Regiunea Centru

1 post
Expirat
Departamentul de Vânzări din cadrul Dona. Logistică este în căutarea unui coleg care își dorește să facă parte
dintr-o echipă de profesioniști dinamici și dedicați. Activitatea se va desfășura în județele Brașov, Sibiu, Alba,
Harghita, Covasna, Mureș, Bistrița Năsăud.
Cerințe:
- minimum 3 ani experiență în vânzări/ distribuţie în domeniul farmaceutic
- experiență în managementul și coordonarea unei echipe de vânzări
- studii superioare finalizate, constituie avantaj studiile în domeniul farmaceutic
- foarte bune abilități de coordonare, negociere și comunicare
- abilități de organizare și planificare/ prioritizare
- cunoștințe operare PC: Excel, Word – nivel avansat
- permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări în aria arondată
Responsabilități:
- coordonarea activității echipei de vânzări din zona de responsabilitate
- colaborarea cu echipele de vânzări ale partenerilor Dona. Logistică
- evaluarea şi motivarea personalul din echipă, în funcţie de obiectivele stabilite
- oferirea de training și suport pentru integrarea noilor colegi
- menținerea legăturii cu celelalte departamente suport: IT, Achiziţii, HR etc.
- oferirea de suport echipei aflate în subordine, în vederea creşterii vânzărilor prin identificarea de noi clienți în
cadrul zonei alocate și prin creșterea vânzărilor pe fiecare client
- supervizarea, alături de echipă, a respectării condiţiilor contractuale de către clienţi
- monitorizarea realizării targetelor individuale de vânzari și încasări ale agenţilor din aria coordonată; acordă
suport pentru atingerea planurilor de vânzări
- colaborarea cu depozitul de medicamente pentru realizarea livrărilor către parteneri în condiții optime
- întocmirea rapoartelor de activitate şi verificarea raportării, precum şi planificarea activităţii echipei aflate în
coordonare
Beneficii:
- pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, asigurare de sănătate, card discount in Farmaciile DONA)
- bonus lunar de performanță
- posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice
Despre noi:
Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume în retailul farmaceutic din România, cu o reputație
solidă construită în cei peste 25 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii
DONA vei intra, vei fi întâmpinat cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de
pacienți trec lunar pragul Farmaciilor DONA.
DONA. LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel naționalși este
într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume în retailul farmaceutic din România, cu o reputație solidă construită în cei peste 25 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întâmpinat cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienți trec lunar pragul Farmaciilor DONA.Peste 2.500 de profesioniști în domeniul sănătății lucrează în Grupul DONA, cu toții find devotați unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.Alătură-te și tu echipei DONA!www.FarmaciileDONA.ro
Expirat
Coordonator Vânzări – Regiunea Centru  -  DONA. LOGISTICA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles