Publicat 07 Oct 2019 | Reactualizat 04 Nov 2019 | Expiră 07 Nov 2019

Coordonator transporturi

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
Abilitati de comunicare, organizare si planificare;
Flexibilitate si abilitati de lucru in Echipa;
Atitudine orientata spre client si rezultate ;
Persoana proactiva;
Studii superioare finalizate in domeniul transporturi sau economic;
Experienta relevanta in domeniu (organizare de transporturi rutiere interne si international)
Limba engleza: nivel mediu business;
Cunostinte operare sisteme integrate, pachet Microsoft Office

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Lucreaza direct cu partenerii companiei, indentifica permanent noi oportunitati de dezvoltare;
Identifica solutiile optime pentru realizarea transporturilor de marfa de la clientii societatii la beneficiarii acestora prin intermediul Flotei propria si a furnizorilor/transportatorilor agreati de catre companie;
Opereaza in sistemul integrat al companiei statusurile pentru solicitarile/transporturile primite/confirmate;
Se asigura de intocmirea corecta si la timp a documentatiei specifica transporturilor;
Completeaza si pastreaza acuratetea bazei de date aferenta transporturilor in sistemul informatic;
Urmareste primirea si arhivarea documentelor de transport (facturi, CMR-uri, avize etc.)
Beneficii:
Pachet salarial motivant format din baza fixa + bonus de performanta aplicat la indeplinire / depasire obiective principale specific activitatii
Contract de munca pe perioada nedeterminata
Apartentnta la o echipa tanara, dinamica si in continua dezvoltare

WORLD MEDIATRANS cu sediul central in Timișoara este o companie care activeaza pe piata de transporturi din România de 20 ani. A inceput ca si agent de marfă al Austrian Airlines, fiind primul expeditor de transport aerian din afara Bucurestiului. In acelasi timp a început colaborarea cu UPS Romania, oferind servicii de curierat international prin reteaua operativa UPS. După doi ani compania a initiat primul transport rutier cu ca expeditor de mărfuri și de asemenea, cu propria flotă. Apoi a urmat dezvoltarea serviciilor speciale (fast car, charter, hand carry), Servicii de seafreight, Servicii de logistica, curierat intern și serviciile vamale. În 2012, o parte din acțiunile societății au fost preluate de DB Group Spa din Italia, iar acest nou parteneriat a adus noi oportunități prin accesul la rețea internațională de birouri DB Group din întreaga lume. Portofoliul companiei include companii importante din diferite industrii, auto, electronice, farmaceutic, mobilă și nu numai. Pentru viitor compania vrea să își consolideze poziția pe piață pentru serviciile existente și dezvoltarea de noi servicii pe o structură bazată pe calitatea serviciilor și profesionalismul oamenilor săi.

Expirat
Coordonator transporturi  -  SC WORLD MEDIATRANS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles