Publicat 16 Oct 2019 | Reactualizat 06 Nov 2019 | Expiră 15 Nov 2019

COORDONATOR TRANSPORT

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Transport / Distributie, Administrativ / Logistica, Achizitii, Import - export, Vanzari

Candidatul ideal

Experienta pe un post similar in transport international de marfuri
Experienta in stabilirea rutelor de transport si urmarirea/optimizarea costurilor aferente transportului
Cunostinte de limba Engleza , Maghiara nivel mediu+/avansat
Cunostinte de limba Germana constituie avantaj
Cunostinte bune de geografie a Europei
Cunostinte de operare PC (Microsoft Office si programe/site-uri specifice de transport)
Studii superioare
Abilitati de negociere cu transportatorii
Abilitatea de a lucra cu termene limita
Persoana organizata, ordonata, atenta la detalii, responsabila
Dinamism si atitudine proactiva
Abilitati de vanzare, negociere, prezentare constituie avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Planifica , organizeaza, coordoneaza si supravegheaza activitatea de transport.
Mentine o buna relatie cu clientii actuali, prospecteaza piata pt noi clienti oferind solutii optime de transport.
Negociaza tarifele de transport, analizeaza comenzile de transport primite de la clienti, verifica rutele de deplasare, km alocati pentru dislocare si cursa, daca nu sunt probleme confirma comenzile la clienti.
Emite facturile de transport aferente comenzilor efectuate si urmareste incasarea acestora.
Intermediaza surplusul de comenzi.
Beneficii:
Face parte dintr-o echipa tanara, pro-activa
Mediu de lucru placut.
Laptop, Smartphone si o salarizare motivanta.

SC BROKER TRANS SRL este o companie care si-a inceput activitatea din anul 2007, fiind profilata pe transport intern si international de marfa atat cu camioanele proprii cat si prin intermediul casei de expeditii . www.brokertrans.com.
De asemea Broker Trans angajeaza si DISPECER TRANSPORT .

COORDONATOR TRANSPORT  -  BROKER TRANS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles