COORDONATOR TRANSPORT RUTIER INTERNATIONAL@KLG EUROPE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

SALUTARE!

Căutăm un coleg dinamic, motivat și cu experiență pentru echipa Road International Freight Forwarding@KLG, la sediul nostru din Bolintin Deal! Esti tu acela? ;)

Iti plac provocarile si ai un profil apropiat de cel de mai jos, atunci tu esti noul nostru
COORDONATOR TRANSPORT RUTIER INTERNATIONAL/ INTERNATIONAL ROAD FREIGHT FORWARDER
  • Ai experienta anterioara de min. 2 ani in transport rutier international
  • Stii Limba engleză nivel cel putin mediu
  • Daca stii si Limba germană ai deja un avantaj 😉
  • Esti un bun comunicator
  • Ai flexibilitate și capacitate de adaptare la schimbare
  • Ai abilități de organizare și planificare
  • Esti un team player
  • Stii geografie – iti explicam noi de ce 😊
  • Esti atent la detalii
  • Ai abilitatea de a rezolva problemele/situatiile aparute chiar si sub presiune
  • Lucrul pe calculator nu are secrete pentru tine- suita Microsoft Office

Descrierea jobului

Esti curios sa stii cat de dinamic e job-ul? Uite ce ar trebui sa faci:
  • Investighezi și planifici cea mai potrivita ruta pentru transport
  • Negociezi costurile de transport;
  • Colectezi, verifici și pregătesti documentația pentru îndeplinirea cerințelor vamale și de asigurare;
  • Consiliezi clientii pentru alegerea asigurariii si ii asisti in cazul(nefericit) al unor daune;
  • Calculezi costurile de transport și alte taxe, încasezi si plăți în numele agenților nostri;
  • Utilizezi sistemele Track&Trace, care te ajuta sa urmăresti în timp real mărfurile;
  • Menții comunicarea și controlului pe tot parcursul transportului
  • E necesar sa fii up-to-date cu toate informatiile despre legislația relevantă, situațiile politice și alți factori care ar putea afecta circulația mărfurilor

Ce oferim noi?
  • Pachet salarial aliniat pietei din industrie
  • Tichete de masa
  • Oportunități REALE de avansare/instruire/plan de dezvoltare
  • cultură organizațională people oriented
  • Transport la/de la birou-stația de metrou Pacii (punct de întâlnire)
  • Abonament medical la Rețeaua Medicală Regina Maria
  • Bookster
  • Cea mai COOL echipa!! :)
Locatia job-ului
Ne bem cafeaua de dimineață @KLG EUROPE LOGISTICS Bolintin Deal
A1 Bucuresti Pitesti,km 23
Str Industriilor nr 9, Bolintin Deal

Descrierea companiei

Pe scurt despre KLG Europe

KLG Europe este un furnizor de servicii logistice care operează la nivel mondial si care se străduiește să combine calitățile unei companii multinaționale cu valorile unei afaceri de familie. Pe lângă faptul că oferă un nivel ridicat de servicii pentru clienții săi, KLG Europe este profund dedicat aprecierii angajaților oferind un mediu de reala dezvoltare personală.

Oferim o gamă largă de servicii logistice integrate, cu accent pe transportul si distribuție rutieră în toată Europa, transportul aerian, maritim și logistica fiind de asemeni servicii importante oferite prin portofoliului nostru.

Pentru a asigura calitatea nivelului de servicii KLG Europe pe piața logistică în continuă mișcare, contribuția ta va fi foarte apreciată. ​Recompensăm inovația, creativitatea și munca în echipă, ceea ce înseamnă că ne pasă mai mult de munca făcută corect și mai puțin de ținuta formală sau de o intarziere de 5' dimineața....
Cel mai important, ne place sa stim ca vii la muncă în fiecare zi cu entuziasm si curiozitate !

Dacă vei considera că "te potrivesti” cu acest rol, ne-ar placea sa te cunoastem!!
Poti aplica direct aici sau poti trimite CV-ul tau pe e-mail: career@ro.klgeurope.com

Prin aplicarea dumneavoastră la anunțul nostru de angajare, vă exprimați consimțământul în sensul păstrării CV-ului dumneavoastră în baza noastră de date. Datele sunt păstrate în scop de Recrutare și Selecție si ne-am bucura să menținem legătura în vederea oportunităților profesionale din cadrul KLG Europe Logistics.

Prelucrarea datelor cu caracter personal se va realiza pentru o perioadă de cel mult 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare pentru persoanele care nu au încheiat un contract individual de muncă. Pentru persoanele în cazul cărora procesul de recrutare se finalizează cu încheierea unui contract individual de muncă, datele acestora vor fi supuse politicii Societății privind GDPR.

Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 9 iun. 2022 Expiră 11 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos