de ani Fără Frică...

Publicat 28 Oct 2019 | Reactualizat 19 Nov 2019 | Expiră 28 Nov 2019

Coordonator transport marfa in regim expres

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm un coleg, chiar și fără experiență în domeniu care să ne ajute să creștem și să dezvoltăm activitatea noastră, să menținem relația cu partenerii existenți și să dezvolte portofoliul nostru de clienți și parteneri.

Ce abilități urmărim la această persoană:
1. Automotivare. Un bun coordonator de transport găsește motivația în interior și în recompensele pe care le primește
2. Abilități de planificare, organizare, de negociere și comunicare atât în interiorul companiei cât și cu clienții
3. Experiență într-o activitate similară în domeniul logisticii constituie avantaj
4. Disponibilitate de program prelungit
5. Inițiativa și orientare către rezolvarea problemelor
6. Limba Engleză nivel avansat obligatoriu, Cunoaștere limbii germane constituie un avantaj major
7. Limba Franceză, Italiană, Spaniolă – constituie avantaj
8. Capacitate de a lucra în condiții de stres și termene limita
9. Responsabilitate. Nu vrem să stăm cu bățul în spate. Ne dorim o persoană care își stabilește obiectivele și lupta până le atinge
10. Studii medii sau superioare;
11. Cunoștințe operare PC (Word, Excel, Internet etc.),
12. Aptitudini de comunicare, planificare și negociere
13. Seriozitate, dinamism, meticulozitate și adaptabilitate
10. Abilități de negociere și persuasiune. Convinge-ne direct din CV și e-mail că știi să (te) vinzi.

Descrierea jobului

Ce o să facă concret această persoană?
- Preluarea comenzilor de transport și planificarea acestora;
- Stabilirea traseelor optime de deplasare și monitorizarea curselor;
- Comunicarea detaliilor în ceea ce privește încărcare/descărcare;
- Ghidarea și urmărirea mașinilor: încărcare/descărcare;
- Întocmirea și verificarea documentației specifice activității de transport;
- Informarea/contactarea clienților în legătură cu transportul;
- Preluarea apelurilor telefonice – personal intern/clienți;
- Verificarea activității șoferilor;
- Înregistrarea în sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.
-Asigurarea fluxului informațional de la și către șoferi
-Respectarea targeturile legate de performanță și calitate a serviciilor
-Planificarea, organizarea și coordonarea activități zilnice de transport, prin preluarea și urmărirea executării comenzilor de transport intern și internațional pentru flota alocată
-Confidenţialitate, loialitate, spirit de echipă, rezistent la stres
-Abilităţi de comunicare şi negociere, de planificare şi coordonare
-Disponibilitate la program prelungit
-Prospectarea oportunităților de transport (contactare clienți actuali, parteneri, potențiali clienți) în vederea stabilirii de relații comerciale.
-Dezvoltarea portofoliul de comenzi prin atragerea de noi clienți.
-Cunoașterea limbii engleze nivel avansat este obligatorie (cunoașterea limbii germane, franceză constituie un avantaj major)
-Documentarea în permanentă în legătură cu legislația în domeniul comercial și al transporturilor.

Ce Oferim:
1. Salariu atractiv
2. După o perioada de test, bonusuri în funcție de performanțe la fiecare 3 luni;
3. Bonificație după perioada de proba, fidelizare la fiecare 6 luni;
4. Laptop și telefon
5. Oportunitatea de a lucra într-o echipa tânăra și dinamică;
6. Birou și material de birotică care să îți fie de ajutor la organizarea muncii;
7. Posibilități de dezvoltare și promovare în cadreul echipei.

Expirat
Coordonator transport marfa in regim expres  -  SANDYAN TRANS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles