Publicat 06 Mar 2019 | Reactualizat 05 Apr 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Coordonator transport - Iasi

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ce ne dorim?

- capacitate de planificare si organizare a activitatii;
- capacitate de rezolvare a problemelor, orientare catre rezultat;
- capacitate de comunicare, spirit de echipa;
- capacitatea de a respecta termene stricte de predare;
- capacitate de sinteza si raportare;
- experienta in managementul rutelor si a bazelor de date de clienti;
- cunostinte de mecanica, experienta in planificarea lucrarilor de mentenanta si in relationarea cu unitatile de service;
- cunostinte de legislatie rutiera si ADR;
- buna cunoastere a pachetului MS Office ( Word, Excel, Power Point);
- permis categoria B.

Descrierea jobului

Rol si responsabilitati

- asigura desfasurarea eficienta si la timp a colectarilor;
- optimizeaza rutele planificate si comenzile on-time primite;
- intocmeste documentele necesare efectuarii transportului;
- introduce in sistemul informatic datele din documentele de transport si arhiveaza electronic documentatia aferenta;
- mentine legatura cu clentii;
- coordoneaza echipa locala de soferi;
- pregateste si obtine autorizarile, avizele sau permisele necesare pentru desfasurarea activitatii;
- pregateste, verifica si transmite catre autoritati rapoartele solicitate;
- analizeaza documentatiile solicitate si raspunde catre institutiile abilitate de Ministerul Mediului, Ministerul Sanatatii, Apele Romane, Directia Sanitar-Veterinara si Siguranta Alimentelor, Politia-Directia Substamte Chimice si Periculoase, Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta;
- reprezinta compania in fata autoritatilor locale ale fiecarei institutii sus mentionata.

Beneficii

- pachet salarial atractiv;
- bonuri de masa;
- masina de serviciu;
- acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata si iti vei dezvolta cariera prin prisma multor proiecte interesante si de amploare.

Mondeco si-a inceput activitatea de colectare, transport si eliminare finala prin incinerare a deseurilor in anul 2001, in Suceava, abordand un capitol deosebit de actual in intreaga lume si cu impact semnificativ asupra calitatii mediului inconjurator reprezentant de deseurile periuloase. Urmand principiile de baza ale politicii de mediu a Romaniei, in conformitate cu prevederile europene si internationale, Mondeco ofera solutii in rezolvarea problemelor de gestionare a deseurilor, practicand un management integrat ce-i permite sa ia decizii strategice si operationale optime.

Expirat
Coordonator transport - Iasi  -  Mondeco

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles