Publicat 14 Aug 2019 | Reactualizat 21 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Coordonator Transport cu Engleză și Franceză

1 post

Criterii de selecție

  • Dorința de a lucra în Administrativ / Logistica, Transport / Distributie
  • Cunostințe de limba engleză, franceză

Candidatul ideal

Nu știm alții cum sunt dar noi, la Transport, suntem solidari, dinamici, organizați, ne place să planificăm, să negociem, să anticipăm și să comunicăm în toate limbile străine pe care le cunoaștem.
Nu ne place rutina și nici monotonia, lipsa de inițiativă sau de reactivitate. Suntem zilnic într-un challenge cu noi înșine și nu ne sperie neprevăzutul.

Poți deveni parte din echipa noastră dacă:

- Cunoști limba engleză nivel avansat (B2) și limba franceză la un nivel mediu (A2-B1);
- Ai lucrat deja în SAP sau în softuri similare (avantaj);
- Ești obișnuit să scrii multe mailuri și să comunici la telefon;
- Ai experiență în domenii precum achiziții, logistică, customer service sau order management;
- Ești un bun coechipier, adaptabil, analitic și dinamic;
- Ești disponibil pentru deplasări ocazionale pentru formări, întâlniri cu furnizorii sau târguri internaționale de transport.

Descrierea jobului

În calitate de Coordonator Transport în Veo, principalele tale misiuni vor fi:

- Organizarea completă a transporturilor (identificare soluție optimă, negociere condiții, confirmare comandă, urmărire transport pănă la livrare);
- Contactarea furnizorilor de marfă din Europa pentru a accelera livrările la platforma de destinație;
- Relaționarea cu departamentele de Achiziții și Marketing pentru previziuni de costuri necesare în negocierea comercială, deblocarea comenzilor, adaptarea soluțiilor de transport la nevoile de business;
- Prospectarea pieței pentru identificarea de potențiali transportatori, în vederea dezvoltării bazei de date.

Beneficii :
- Construirea unei cariere într-un mediu multilingvistic și multicultural;
- Acces la traininguri și workshopuri interne sau internaționale;
- Cursuri de limba franceză;
- Pachet atractiv (salariu și beneficii);
- Home office.

12 ani de experiență, peste 800 de colegi în 12 sedii din România, Republica Moldova, Polonia, Bulgaria, Ucraina și Tunisia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Partener strategic în training – DARE Academy. Mediu multicultural și un zumzăit continuu într-o multitudine de limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Care este activitatea principală a VEO? Suntem o companie specializată în oferirea de servicii B2B, acoperind o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali:

 Comercial
 Financiar-Contabil
 Resurse Umane
 Logistică și Transport
 Support și Dezvoltare IT

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.
Avem o bază de cunoștințe imensă construită în ultimii 12 ani, pusă la dispoziția ta. Tot ce îți trebuie este dorința de a reuși. Nu te putem ajuta cu asta, dar cu restul ... Da, putem!

Coordonator Transport cu Engleză și Franceză  -  Veo Worldwide Services

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles