Publicat 05 Mar 2007 | Reactualizat 02 Apr 2007 | Expiră 04 Apr 2007

coordonator retea distributie auto moto

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare cu profil economic sau inginerie
Persoana dinamica, atitudine proactiva, fucsata pe rezultate
Dorinta de invatare si dezvoltare profesionala
Abilitati de comunicare si negociere, empatie;
Persoana motivata, perseverenta, cu spirit de initiativa, orientata spre client
Limba engleza nivel mediu (scris, vorbit, citit);
Dornic sa lucreze intr-o atmosfera competitiva.
Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in aceasta companie;
Disponibilitate pentru deplasari
Permis de conducere cat. B
Experienta in vanzari minim 1an si lucrul cu companii mari , adaptabilitate, program de lucru flexibil,

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Dezvoltarea retelei de distributie la nivel national, este responsabil in deschiderea unor piete noi de desfacere
Responsabil de managementul relatiilor cu clientii . Verifica nivelul de satisfactie al clientilor, timpul de raspuns in livrarea serviciilor
Propune planul de activitate pentru vanzare, periodic.
Propune si gestioneaza un buget anual propriu.
Face vizite regulate la clienti dupa un program bine stabilit.
Cauta si dezvolta noi clienti.
Ofera consultanta clientilor cu privire la produsele si serviciile oferite.
Comunica lunar managementului realizarile pe baza unor rapoarte standard.
Se informeaza si urmareste miscarile de piata ale clientilor si concurentilor cu privire la politici de produs si de promovare;
Actualizarea bazei de date si realizarea de rapoarte periodice;
Participarea la programe de training.

Beneficii:
- pachet salarial motivant: salariu fix, bonusuri;
- masina de serviciu;
- telefon mobil;
- posibilitati de promovare.

Importator auto pentru autovehicule cu un potential mare de vanzare, se concentreaza pe dezvoltarea retelei sale comerciale in principalele orase resedinta de judet din Romania si pe structurarea echipelor care sa asigure aceasta evolutie.
Avand in vedere noile produse si continua evolutie si expansiune, societatea intentioneaza sa-si imbogateasca forta de vanzari cu persoane performante. Daca sunteti dinamic, ambitios, cu atitudine pozitiva, sunteti orientat spre afirmare, promovare si castiguri mari va asteptam sa va alaturati echipei

Expirat
coordonator retea distributie auto moto  -  Xanthos SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles