Publicat 24 Oct 2008 | Expiră 23 Nov 2008

COORDONATOR REGIONAL DE VANZARI

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare - constituie avantaj studii de management;
- Studii sau experienta in domeniul medical constituie avantaj;
- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor;
- Experienta relevanta intr-o pozitie de coordonare;
- Cunostinte solide de management, marketing si stapanirea eficienta a tehnicilor de vanzare si negociere.
- Experienta in conceperea de programe/strategii de vanzare.

- Cunostinte avansate de limba engleza ;
- Cunostinte foarte bune MS OFFICE;
- Carnet de conducere (categoria B) ;
- Disponibiliate pentru deplasari in tara si strainatate.

- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
- Aptitudini de lider;
- Aptitudini de planificare, organizare si stabilire a prioritatilor;
- Orientare strategica;
- Abilitatea de a lua decizii;
- Atitudine pozitiva, persoana dinamica;
- Cooperare si lucru in echipa.

Descrierea jobului

- Concepe, implementeaza, monitorizeaza si evalueaza strategia regionala de vanzari a companiei;
- Organizeaza si supravegheaza deschiderea noilor puncte de lucru din regiunea sa ( propune masuri de crestere a volumului vanzarilor, realizeaza si urmareste planul de vanzari, stabileste si urmareste bugetul alocat, calculeaza rentabilitatea punctelor de lucru) ;
- Organizeaza si coordoneaza activitatea echipei din subordine;
- Urmareste corecta evaluare a resurselor (umane, materiale, financiare) si capacitatea de adaptare a acestora la obiectivele, strategiile si politicile de dezvoltare ale companiei;
- Se asigura ca, in permanenta, clientii societatii cunosc oferta completa de produse a acesteia si, in functie de nevoile fiecaruia, concepe oferte personalizate pentru fiecare client in parte.
- Elaboreaza rapoarte lunare / trimestriale privind activitatea regionala de vanzari.
- Colaboreaza indeaproape cu celelalte departamente.

Beneficii :

- Pachet salarial pe masura pregatirii si experientei
- Conditii de lucru deosebite intr-un colectiv tanar si dinamic.
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei in cadrul unei firme solide, puternice si in expansiune.

Companie infiintata in anul 2001, lider de piata in domeniul dispozitivelor medicale, cu retea de distributie a produselor si serviciilor la nivel national.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

COORDONATOR REGIONAL DE VANZARI  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles