Publicat 11 Ian 2017 | Expiră 11 Feb 2017

COORDONATOR PROMOVARE MEDICALA

CONFIDENTIAL
1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Medicina umana, Farmacie, Chimie / Biochimie, Marketing

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare (medicina, farmacie, biologie, chimie reprezinta avantaj);
Minim 2 experienta pe un post similar;
Cunoasterea limbii engleze;
Cunostinte de operare PC (Microsoft Office);
Persoana organizata, dinamica si experimentata in munca cu termene limita;
Foarte bune abilitati de convingere, negociere;
Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
Disponibilitate pentru deplasari in tara;
Capacitate de abordare a unor categorii diferite de parteneri: medici de familie si specialisti, farmacisti, naturopati.

Descrierea jobului

- Managementul echipei nationale de reprezentanti medicali;
- Participa la stabilirea si implementarea strategiei de vanzari si marketing a produselor din portofoliul companiei;
- Participa in procesul de recrutare si selectie si raspunde de formarea echipei de reprezentanti medicali;
- Stabileste obiectivele de vanzari pentru divizia de promovare medicala;
- Raspunde de evaluarea si analiza rezultatelor, luand masuri pentru cresterea eficientei activitatii de promovare;
- Participa la vizitele efectuate la medici impreuna cu reprezentantii medicali;
- Participa la evenimente medicale si sustine prezentari ale produselor companiei, daca este cazul;
- Organizeaza mese rotunde/intalniri cu medici;
- Promoveaza produsele companiei catre medici, farmacisti si alte categorii de specialisti si cadre medicale din institutiile private sau publice la nivel national;
Oferim:
Mediu de lucru placut, intr-o echipa dinamica si in plina dezvoltare.
Pachet motivant, oportunitati de dezvoltare si instruire.
Masina de serviciu, telefon mobil, laptop.

Cu o experienta de peste 25 ani, Compania Farmaceutica AC HELCOR este un producator roman de medicamente cu prescriptie medicala, OTC, vitamine si suplimente. Echipa noastră este formată din peste 150 de specialisti cu pregatire superioara, medici, farmaciști, chimisti - cercetatori, economisti, ingineri, specialisti de marketing si vanzari, care lucrează zi de zi pentru a pune la dispozitia oamenilor medicamente, vitamine si suplimente sigure, eficiente la standarde europene. Vizitati site-ul firmei la www.achelcor.ro / www.biosunline.ro.

COORDONATOR PROMOVARE MEDICALA  -  CONFIDENTIAL
CV-ul este O POVESTE.
Tu o faci MAGICĂ.
Actualizează-ți CV-ul și eJobs donează pentru tine