Coordonator Proiecte (Layout / Industrializare)

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii universitare – de preferat tehnice;
  • Experienta anterioara pe un post similar – avantaj; sau experienta intr-un rol echivalent in industria automotive;
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • MS Office;
  • PMS (Program management system;)
  • Cunostinte tehnice;
  • FMEA;
  • Caiet de sarcini;
  • Managementul schimbarii;
  • Cunostinte cerinte specifice clientului;
  • Metode si principii LEAN;
  • Audit de proces conform IATF 16949, VDA 6.3;
  • Rezolvare de probleme;
  • Abilitati de comunicare;
  • Organizare, planificare;
  • Conducere (delegare, decizie, motivare, dezvoltare angajati);
  • Abilitati de prezentare;
  • Gandire strategica;
  • Gestionare de conflicte;
  • Abilitati negociere.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Coordonare, urmarire si supraveghere a proiectelor de amplasare utilaje noi sau reamplasare de utilaje conform layout aprobat pana la punerea in functiune a utilajului si predarea lui catre productie si mentenanta;
  • Imparte proiectele in actiuni realizabile si stabileste termene pentru fiecare actiune in parte impreuna cu echipa;
  • Planifica resursele si bugetele necesare desfasurarii proiectului in vederea stabilirii costurilor si se asigura de obtinerea aprobarii planului de investitii;
  • Solicita resurse materiale si umane in vederea bunei desfasurari a proiectului;
  • Recomanda compunerea echipelor de proiect in functie de cunostintele si competentele cerute;
  • Coordoneaza si deleaga sarcini membrilor echipei de proiect si urmareste indeplinirea lor;
  • Organizare si participare la sedintele de proiect;
  • Crearea și menținerea documentației, planurilor și rapoartelor complete ale proiectului;
  • Analizeaza riscurile si oportunitatile in timpul desfasurarii proiectului;
  • Monitorizează progresul proiectului și gestionează orice probleme care apar;
  • Raporteaza situatia proiectului tuturor participantiolor si catre management si solicita suport in situatii de risc;
  • Raspunde de incadrarea in costuri a proiectului;
  • Raspunde de predarea proiectului conform planificarii

JOYSONQUIN Automotive Systems Romania produce volane şi elemente ornamentale pentru bord, uşi şi consola centrală, bazându-se pe o tehnologie modernă şi pe diversitatea materialelor folosite: furnir nobil, piele, carbon şi material plastic. De peste 15 ani înfrumuseţăm autoturisme de lux precum Mercedes, Bentley, Audi, BMW, Porsche şi Volkswagen.

Calitatea produselor şi încrederea pe care ne-o acorda clienţii noştri sunt rezultate ale profesionalismului angajaţilor noştri.
Compania are la Ghimbav 1000 de angajati şi este în continuă dezvoltare.
Publicat 5 Aug. 2022 Expiră 4 Sept. 2022