Coordonator Proiecte Digitale - BT Direct IFN SA

BT Diect IFN SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Experinta in aria digitalizarii, vanzari online si/sau in vanzarea B2B
  • Gandire analitica
  • Abilitati de comunicare, negociere, persuasiune, intelegere
  • Proactivitate, organizare, responsabilitate
  • Atitudine pozitiva
  • Perseveranta in urmarirea si atingerea unui scop
  • Capacitate de lucru in echipa si cu termene limita;
  • Adaptabilitate la lucru pe proiecte;
  • Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Daca iti doresti sa faci parte dintr-un proiect nou si iti place sa lucrezi intr-un mediu dinamic te asteptam in echipa noastra!
Apreciem abilitatile excelente de comunicare cu colegii si clientii, o atitudine pozitiva si energia de a schimba lumea. (locatie Bucuresti, Pipera)

In ce consta activitatea ta?
  • Coordonarea si gestionarea initiativelor de digitalizare din cadrul activitatii comerciale a societatii cu focus asupra fluxului de originare credite aferent tuturor canalelor de vazare
  • Coordonarea echipei de Proiecte Digitale, vanzari online si suport vanzari
  • Responsabil de analiza de business end to end de la generarea ideii pana la implementarea acesteia si urmarirea rezultatelor
  • Asigurarea unei bune colaborari, in cadrul proiectelor coordonate, cu restul departamentelor ce joaca un rol cheie in proiectele de digitalizare: IT, Securitatea Informatiei, Juridic, DPO, Conformitate etc.
  • Gestionarea relatiei cu furnizorii de solutii digitale in cadrul proiectelor coordonate
  • Coordonarea strategiei de marketing si urmarirea bugetelor aferente, in colaborare cu departamentul abilitat, in ceea ce priveste produsele digitale lansate
  • Proiectarea strategiilor de vanzari si implementarea politicilor comerciale pe canalele de vanzari digitale
  • Dezvoltarea portofoliului de parteneri aferenti canalului de vanzari online
  • Monitorizarea si propunerea de actiuni privind cresterea profitabilitatii precum si a gradului de satisfactie a clientilor generati prin intermediul canalului coordonat (atat in ceea ce priveste parteneriatele pentru vanzari online cat si referitor la relatia cu furnizorii de solutii digitale)
  • Monitorizarea pietei specifice si propunerea de solutii si recomandari in vederea consolidarii vanzarilor;
  • Stabilirea, monitorizarea si reevaluarea structurii de pret in vederea adecvarii ofertei la evolutia pietei de profil

BT Direct IFN SA este o institutie financiara nebancara fondata in ianuarie 2003 si este membra a Grupului Financiar Banca Transilvania.
In ultimii ani compania si-a orientat activitatea spre creditele de nevoi personale, credite oferite prin unitatile Bancii Transilvania si prin societatile de brokeraj partenere.
In cei peste 15 ani de existenta compania a incercat prin produsele financiare promovate sa ofere potentialilor clienti un credit simplu, rapid, fara costuri ascunse. Ofera profesionalism, solutii etice si adaptate nevoilor clientilor respectand toate standardele de calitate si performanta pentru serviciile oferite. Detine solutii tehnice complexe si dedicate activitatii de creditare, sisteme care asigura confidentialitatea, securitatea si back-ul informatiilor.

Publicat 28 iun. 2022 Reactualizat 28 iul. 2022 Expiră 28 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos