Coordonator proiecte dezvoltare matrite, Dep,Toolshop

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Alatura-te echipei noastre si fii participant activ la dezvoltare!
Ne marim echipa si ne-am bucura sa stim ca intrunesti urmatoarele competente:
  • Abilitati dezvoltate de comunicare
  • Abilitate de analiza, planificare si organizare
  • Munca in echipa
  • Orientare spre solutii si rezultate
  • Studii Superioare Tehnice
  • Limbi straine : Engleza – nivel avansat, Germana – reprezinta avantaj
  • Reprezinta avantaj experienta in Project Management, Inginerie mecanica sau Inginerie Industriala.

Beneficiile pe care le oferim sunt:
  • Mediu de lucru tanar si dinamic
  • Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala
  • Bonus anual de performanta
  • Bonuri cadou de sarbatori
  • Transport gratuit
  • Tichete de masa
  • Card de sanatate
  • Al 13-lea salariu
  • Spor de fidelitate
  • Posibilitati de dezvoltare profesionala

Descrierea jobului

Pozitia face parte din cadrul Departamentului Toolshop si presupune urmatoarele responsabilitati:
  • Sarcina principală este de a planifica, gestiona și documenta proiecte de echipamente și scule pentru procesul Product Engineering. Responsabilitatea principala este gestionarea timpului, costurilor și calității proiectelor de echipamente dedicate, asigurand totodata transferul informatiilor intre locatiile din grupul Hirschmann Automotive.
  • E responsabil de pregatirea proiectelor noi pentru echipamente (masini, scule sau echipamente de testare): planificare, planificarea costurilor, pregatirea derularii proiectelor
  • Asigura suport pe partea tehnica pentru dezvoltarea produselor din faza de design.
  • Coordoneaza task-urile intre departamentele implicate in proiect, defineste task-uri noi membrilor implicati in proiect.
  • Raporteaza stadiul proiectului către părțile interesate relevante (Management, Top Management, Head Quarter)
  • Urmareste si reduce la minim posibil timpii de executie, costurile de executie, resursele implicate in proiect.
  • Analizeaza si evalueaza continuu proiectul din punct de vedere al riscurilor (Projekt Risc Management).
  • Inchide proiectul dupa ce echipamentul a primit aprobare pentru productia de serie. Odata cu inchiderea proiectului analizeaza costurile proiectului, timpul de rulare a acestuia, realizeaza analiza SWOT pentru imbunatatirea procesului pentru proiectele viitoare.
  • Asigura transferul informatiilor si a cunostintelor intre locatiile din grupul Hirschmann Automotive

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt producatori Premium de automobile si de subansamble din industria auto.Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Personalul nostru este orientat spre dezvolatrea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!
Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 27 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos