Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Coordonator productie print Colorama

Roxer Grup SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este persoana care are:
-studii superioare de specialitate sau in domeniul tehnic;
-experienta pe un post similar minim 3 ani;
-experienta in productie si in coordonare echipe;
-simt estetic foarte dezvoltat si notiuni avansate de compozitie si cromatica;
-utilizarea programelor si sistemelor computerizate pentru introducere si procesare informatii;
-cunostinte de MS Office, Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign etc.) si Corel;
-capacitatea de a invata rapid produsele, serviciile companiei si procesele de productie;
-abilitati excelente de scriere, editare si corecturi in limba romana, precum si experienta in activitatea de editare, pregatire de tipar si productie de carte;
-orientare spre rezultate si spre client, deschidere spre cooperare si identificarea solutiilor in echipa, cu bune abilitati de comunicare si relationare, atitudine pozitiva, tact si diplomatie, disponibilitatea de a impartasi cunostinte cu colegii;
-capacitatea de a prioritiza si a gestiona multiple proiecte simultan, intr-un mod organizat si eficient, respectand termenele limita;
-exigenta, fermitate, consecventa si capacitate de organizare si control.

Descrierea jobului

Planifica, organizeaza si verifica realizarea in termen, la un inalt nivel calitativ a comenzilor clientilor, cel putin prin ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄desfasurarea urmatoarelor activitati:
-coordoneaza si participa la intregul proces de productie in vederea realizarii productiei, in conformitate cu obiectivele asumate, la termenele stabilite si in conformitate cu standardele de calitate ale firmei;
-organizeaza comenzile si le prioritizeaza pe fluxul de productie;
-optimizeaza si eficientizeaza continuu procesele si fluxurile de productie;
-se implica efectiv in procesele de design, print sau finisari oferind suport tehnic echipei de productie prin realizarea bunului de tipar, tiparire efectiv pe echipamente sau utilizeaza echipamentele de finisare;
-participa la realizarea si supervizeaza editarea cartilor in vederea productiei de carte tiparita (cu ISBN sau ISSN);
-realizeaza concept, branding si alte elemente de identitate vizuala;
-verifica calitatea produselor realizate si se asigura ca acestea corespund in totalitate standardelor de calitate si specificatiilor comenzilor clientilor;
-coordoneaza activitatea de livrare, conform ofertelor transmise clientilor;
-coordoneaza si supervizeaza aprovizionarea si utilizarea materialelor si materiilor prime necesare realizarii comenzilor;
-coordoneaza depozitarea corespunzatoare a materialelor si a produselor finite;
-urmareste respectarea de catre personalul din subordine a tuturor procedurilor de lucru privind echipamentele din dotare, proceduri ISO, proceduri SSM SI PSI s.a.
- planifica si organizeaza eficient activitatea colegilor din subordine, inclusiv concediile de odihna si zilele libere;
-stabileste si monitorizeaza indicatorii de performanta ai productiei si ai resurselor umane implicate in productie motivand angajatii din echipa pentru a determina eficienta si a asigura retentia, satisfactia la locul de munca, responsabilizarea, precum si dezvoltarea profesionala.

Beneficii
-contract de munca pe durata nedeterminata cu salariu negociat la angajare, la care se adauga diverse prime, acordate in conformitate cu contractul colectiv de munca;
-zile de concediu de odihna suplimentar in functie de vechime;
-tichete de masa (40 lei/zi);
-abonament de sanatate la o clinica privata;
-decontare transport la si de la locul de munca;
-formare profesionala continua si oportunitati individuale de dezvoltare personala si profesionala.

Roxer Grup are o prezenta de 30 de ani in business-ul romanesc si deruleaza mai multe activitati, avand aproximativ 45 de salariati. Divizia Colorama exista din anul 1999, fiind primul centru din Transilvania de management total al documentelor, oferind clientilor sai servicii profesioniste la inalte standarde de calitate, in orice tiraje si in cele mai scurte termene de executie. Pentru a ne cunoaste mai bine, vizitati site-ul nostru: www.colorama.ro.

Publicat 12 Iun. 2024 Reactualizat 10 Iul. 2024 Expiră 12 Iul. 2024

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.