Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 04 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

COORDONATOR PARC AUTO

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • studii superioare de preferat tehnice
  • experienta pe un post similar minim un an
  • limba engleza la nivel avansat (vorbit, scris, citit)
  • cunostinte despre timpi de repaus si conducere(normele AETR)
  • atestat de compententa profesionala eliberat de catre ARR(constituie un avantaj)
  • permis de conducere B, C+E (constituie un avantaj)
  • experienta anterioara de lucru ca si sofer (constituie un avantaj)
  • cunostinte operare Microsoft Office si Outlook
  • persoana dinamica,flexibila si pragmatica
  • disponibilitatea de a calatorii in interes de serviciu cand este solicitat (peste hotare)

Descrierea jobului

Cautam un coleg care sa se alature echipei pe postul de Coordonator Parc Auto.Printre responsabilitati se numara urmatoarele cerinte:

  • monitorizarea si intretinerea parcului de autocamioane propriu
  • planificarea intervalelor de service, inspectii tehnice periodice, calibrare tahograf ..etc
  • monitorizarea termenelor de expirare ale tuturor actelor autocamioanelor (ITP/calibrare tacho /asigurari/service periodic/etc)
  • monitorizarea activitatii conducatorilor auto conform inregistrarilor efectuate de catre aparatul tahograf si actualizarea si mentinerea continua a bazei de date cu inregistrarile
  • stabilirea si achizitia de echipamente si materiale consumabile/piese de schimb, mentinerea si monitorizarea stocurilor impreuna cu mecanicii parcului auto
  • ofera asistenta telefonica pentru soferi in cazuri in care nu este necesara interventia echipei de depanare
  • tine legatura cu companiile partenere furnizoare de servicii de depanare/tractare
  • tine legatura cu furnizorii de echipamente inclusiv cu furnizorii de autocamioane pentru a solutiona diferite probleme aparute in perioada derularii contractului
  • indruma dinamic soferii pentru procedurile de predare primire a echipamentelor (consutanta pentru diferite rapoarte)
  • tine legatura cu firmele de asigurari si raporteaza ori de cate ori este nevoie acestora
  • colaboreaza cu tot personalul firmei

Va asteptam sa va alaturati unei echipe tinere, dinamice unde in permanenta o sa aveti posibilitatea de promovare si dezvoltare profesionala la locul de munca.

Companie de transport international cu o flota de peste 70 de autocamioane Eur 6.

Expirat
COORDONATOR PARC AUTO  -  DTG INTERNATIONAL LOGISTIC

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles