Coordonator Operatiuni Intretinere si Reparatii

Timken Romania SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Liceu sau colegiu tehnic, studiile universitare tehnice reprezinta un avantaj;
  • Experienta de minim 3 ani in procese de fabricatie, preferabil in industria grea;
  • Cunostinte de limba engleza (scris si vorbit la nivel intermediar);
  • Cunostinte despre elementele componente ale rulmentului; cunostinte despre materiale, oteluri, tipuri de prelucrare prin aschiere;
  • Abilitati de citire si interpretare a tehnologiei de fabricatie;
  • Expunere anterioara si intelegere a conceptelor de fabricatie fara pierderi (Lean)/Toyota Production;
  • Sistem: flux, conectivitate, evenimente kaizen, surse de pierderi in procese, etc;
  • Experienta anterioara in coordonarea unei echipe;Competente de relationare si comunicare la toate nivelurile.

Descrierea jobului

  • Organizeaza, planifica si monitorizeaza activitatea echipei pentru atingerea obiectivelor, planurilor zilnice;
  • Analizeaza si intelege intarzierile privind realizarile, ia masuri pentru rezolvarea directa a problemelor si/sau anunta managerul direct atunci cand situatia se afla in afara sferei de control;
  • Stabileste obiective clar definite pentru membrii echipei, masoara performanta si transfera responsabilitatea rezolvarii rezultatelor la nivel individual, membrilor echipei;
  • Coordoneaza dezvoltarea membrilor echipei in vederea cresterii performantei acestora, utilizand TMS si procesul de management al talentelor. Aplica masuri disciplinare atunci cand este necesar;
  • Foloseste cunostintele tehnice si abilitatile necesare stabilirii prioritatilor si depasirii obstacolelor, inclusiv a situatiilor de criza. Solicita si ofera sprijin altor arii pentru o rezolvare imediata a problemelor.

The Timken Company engineers, manufactures and markets bearings, gear drives, belts, chain, couplings, lubrication systems and related products, and offers a spectrum of powertrain rebuild and repair services. As the leading authority on tapered roller bearings, we apply our deep knowledge of metallurgy, tribology and mechanical systems to improve the reliability and efficiency of equipment, machinery and vehicles worldwide. With more than 15,000 employees operating from 33 countries, our associates and our products keep industry in motion and make the world more productive.

Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos