Coordonator montaje PVC

APLAST WOOD INDUSTRY SRL
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Experienta in organizare si supervizare desfasurari proiecte in domeniul constructiilor, Ideal, experienta de lucru minim 6 luni in planificare si supervizare activitate echipe de montaj ferestre/usi de PVC;
  • Experienta in utilizarea calculatorului: Office – Word, Excel, Powerpoint;
  • Studii medii sau superioare in domenii tehnice;
  • Capacitate de organizare a activitatii cu respectarea deadline-urilor si abilitati multitasking;
  • Capacitate de planificare si organizare a proiectelor si timpului de lucru;
  • Abilitati de comunicare cu diferite tipuri de persoane ( avantaj echipe montatori/muncitori);
  • Cunostinte limba engleza (nivel mediu);
  • Seriozitate, transparenta, viteza de reactie si loialitate;
  • Disponibilitate la deplasari in tara ( maxim 2 zile consecutiv).

Descrierea jobului

  • Activezi ca un Project Manager pentru proiectele de montaje pe produsele Aplast ( ferestre si usi PVC);
  • Asigura o buna comunicare si desfasurare a operatiunilor intre echipa de back-office, echipele de montaj si clienti;
  • Planifica programul echipelor de montaj pentru efectuarea de masuratori si livrari catre clienti, tinand cont de datele de executie ale produselor;
  • Se asigura, in mod repetat (la comanda, la iesirea din productie a produselor si in ziua de livrare) de disponibilitatea clientului in locatie, pentru a primi echipa de montaj ;
  • Tine legatura cu toate departamentele implicate pentru as se asigura de livrarea corecta si la timp a produselor;
  • Intocmeste planificarea si urmareste activitatea echipelor de montaj in functie de necesitatile clientilor;
  • Se asigura de calitatea montajului executat prin verificari in locatii;
  • Mentine relatia cu reprezentantii magazinelor care fac parte din proiect ;
  • Raporteaza imediat neregulile catre superiorul ierarhic;
  • Intocmeste rapoarte de activitate in concordanta cu solicitarile superiorului sau conform cu sarcinile primite in sedintele de proiect;
  • Se subordoneaza Directorului de vanzari Romania.

Suntem un furnizor de ferestre și uși, specializat în comerțul cu amănuntul de bricolaj. Aparținem unui grup de investiții cu sediul în Viena, Austria. Ne mândrim cu 18 ani de experiență pe piață. În tot acest timp am reușit să creăm o echipă de profesioniști orientați spre inovație și performanță.

Deținem echipamente de calitate superioară. Suntem un producător complet integrat, cu o capacitate mare de producție atât în PVC, cât și în aluminiu, având inclusiv propriul nostru laborator de laminare, producție de sticlă și testare.
Facilitățile noastre sunt echipate cu 5 linii de asamblare pentru PVC (ferestre și uși), 4 mașini de tăiat pentru profile din PVC, 2 linii automate pentru sticlă și 4 linii pentru laminare.

Cele două unități de producție au sediul în România și avem o filială de vânzări în Austria. În afară de România, suntem prezenți în Europa Centrală și de Est, Belgia, Franța, Italia și Austria.

Pasiunea echipei noastre și îmbunătățirea continuă a eficienței proceselor vor sta la baza succesului nostru scontat.
Publicat 12 Oct. 2022 Reactualizat 9 Nov. 2022 Expiră 11 Nov. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.