Publicat 13 Feb 2018 | Reactualizat 13 Mar 2018 | Expiră 16 Mar 2018

Coordonator Marketing si Vanzari Online

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem o echipa de oameni deschisi, orientati spre calitatea serviciilor oferite clientilor nostrii, cu experienta de peste 10 ani si proiecte de succes. Ne place sa fim transparenti, profesionisti, sa crestem continuu si sa aducem beneficii pacientilor nostri prin oferirea de consultanta personalizata si completa, dublata de o buna expertiza in domeniu farmaceutic.
Am evoluat continuu, suntem atenti la nevoile pacientilor, punem accent pe echipe specializate care ofera experiente de achizitie superioare in farmaciile noastre.

Esti o persoana optimista, entuziasta, luptatoare, cu dorinta de a reusi, in pofida tuturor dificultatilor care apar?
Ai experienta in marketing si vanzari online? Coordonezi o echipa in prezent?
Te vrem in echipa noastra!

Te rugam sa aplici daca indeplinesti urmatoarele cerinte:

  • Ai experienta minim 1 an in coordonarea unei echipe de vanzari si marketing online;
  • Esti specialist in marketing online, colaborator in dezvoltarea strategiilor de implementare campanii online- minim 2 ani experienta pe o pozitie similara;
  • Intelegi foarte bine mediul online, modul de functionare a magazinelor de comert electronic si a site-urilor web in general;
  • Detii cunostinte de optimizare SEO, Google Adwords, FacebookAds, platforme web, Social Media, Analytics, Copywriting, Web Analytic, Email Marketing;
  • Ai participat la cursuri/specializari adiacente: publicitate, vanzari-negociere, marketing-online, management/leadership- constituie avantaj;
  • Ai spirit de echipa, capacitate de creare si coordonare echipe eficiente, proactivitate, orientare catre rezultate si pacient;
  • Te consideri un leader, ai excelente abilitati de comunicare;
  • Ai abilitati de networking si socializare;
  • Detii cunostinte solide de operare PC: Excel, Internet.

Descrierea jobului

  • Propune si vizeaza proiecte de vanzari si marketing in vederea cresterii performantei canalului de vanzari online;
  • Dezvolta impreuna cu celelalte departamente implicate pachetele de produse, preturi, specificatii;
  • Contribuie impreuna cu celelalte departamente implicate la stabilirea politicii comerciale aplicate;
  • Monitorizeaza piata si concurenta in vederea alinierii si ajustarii strategiilor si actiunilor de vanzari si marketing la cerintele specifice pietei;
  • Detaliaza strategiile de marketing in initiative si concepte orientate catre pacient/vanzari;
  • Stabilieste impreuna cu top managementul companiei structura procesului de vanzare (canale de atragere parteneri, instrumente interne de vanzare, ofertare, contractare, analiza vânzari), in termeni de actiuni concrete si cu timp alocat fiecarei actiuni;
  • Stabileste responsabilitatile fiecarui membru al echipei din subordine;
  • Urmareste implementarea campaniilor de vanzari si marketing propuse pentru realizarea obiectivelor si asigura mobilizarea resurselor necesare implementarii;
  • Evalueaza continuu rezultatele obtinute;
  • Planifica sedintele de lucru, sesiunile de instruire, feed-back si rapoartele de activitate;
  • Organizeaza si imbunatateste fluxul intern de lucru;
  • Creioneaza un calendar de intiative care cuprinde: campaniile, promotiile, actiunile si ofertele speciale ce se vor desfasura trimestrial, anual, etc.

Farmacia Unica este un lanţ farmaceutic zonal care activează în oraşele Galaţi, Brăila, Tecuci precum şi în mediul rural din judeţele Galaţi şi Vrancea.

Obiectivul primordial al Farmaciilor Unica este acela de a oferi pacienţilor servicii şi produse la cele mai înalte standarde de calitate, asigurând în permanenţă, un plus de grijă şi de valoare pentru fiecare individ în parte.

Farmacia Unica este farmacia ta, abordabilă, prietenoasă şi aproape de tine, un partener de nădejde la care poţi apela, mereu, cu încredere!

Expirat
Coordonator Marketing si Vanzari Online  -  FARMACIA UNICA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles