Publicat 07 Nov 2018 | Reactualizat 14 Nov 2018 | Expiră 07 Dec 2018

Coordonator marketing / Referent marketing

1 post

Candidatul ideal

- Cunostiinte de grafica si dorinta de perfectionare in acest domeniu
- Familiarizat cu programele de grafica: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign
- Abilitati de comunicare, experienta in copywritting contituie un avantaj
- Responsabil, adaptabil, creativ, atent la detalii, atitudine pozitiva, orientat spre gasirea solutiilor optime
- Lucru pe baza de feedback si respectarea termenelor limita
- Limba engleza la nivel mediu-avansat

Descrierea jobului

- Promovarea imaginii de brand in mediul online si offline
- Editare content si realizare layout pentru diverse materiale suport, necesare departamentului vanzari / relatii clienti
- Realizarea de materiale pentru diverse campanii promotionale
- Corelarea rezultatelor din vanzari cu activitatile de marketing, pentru imbunatatirea strategiei si a modului de lucru
- Pastratea si gestionarea relatiilor cu furnizorii de servicii (printing, obiecte promotionale, echipamente de lucru, etc)
- Intretinere retelei de socializare FB
- Imbunatatirea si actualizarea permanenta a materialelor de prezentare

Firma germana, Dallmayr Vending & Office SCS, se ocupa cu operarea automatelor de bauturi calde. Este una dintre primele firme de vending aparuta pe piata romaneasca fiind cunoscuta prin calitatea si profesionalismul serviciilor oferite.

Coordonator marketing / Referent marketing  -  Dallmayr Vending Office SCS