Coordonator Logistica - Arad

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienţă într-un depozit logistic;
  • Cunoştinţe operare SAP – nivel mediu;
  • Cunoştinţe pachet Office (Excel, Word, Outlook) – nivel mediu;
  • Limba engleză – nivel mediu;
  • Bune abilităţi de comunicare, organizare, coordonare;
  • Persoană dinamică si responsabilă;
  • Disponibilitate de lucru, de luni până vineri, în depozitul din Arad – Parc Logistic Cefin.

Descrierea jobului

Responsabilităţi
  • Coordonare şi participare la verificarea şi menținerea acurateței stocurilor;
  • Participare activă la procesul de recepție marfă;
  • Menținere nivel optim de comunicare cu clienții din portofoliu;
  • Primire/transmitere informații și date privind comenzile clienților;
  • Verificare şi coordonare a activităţii operatorilor date;
  • Identificare soluţii imediate la problemele apărute;
  • Documentare activitate depozit;
  • Întocmire situații/rapoarte privind activitatea din depozit.

Beneficii
  • Tichete de masă;
  • Bonusuri de performanţă;
  • Dezvoltarea unei cariere în domeniul logisticii într-un mediu interactiv şi prietenos;
  • Acces la traininguri – în funcție de aplicabilitatea în activităţile zilnice;
  • Abonamente Bookster;
  • Pachet - discount la furnizorii Schenker;
  • Evenimente dedicate angajaţilor.

La DB Schenker faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

Cu peste 74.000 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și succesul prin experiență, perspective și abilități individuale. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

Ești un bun ascultător? Ești dornic/ă să livrezi mereu la capacitate maximă? Perfect! Alătură-te și vei face parte din rețeaua noastră globală. Pasiunea ta îi va ajuta pe clienții noștri să progreseze.

Publicat 19 nov. 2021 Reactualizat 17 dec. 2021 Expiră 19 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos