Coordonator Flota

LACTALIS LOGISTIC - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

DESPRE ROL:
Coordonatorul flota va fi direct responsabil de planificarea, organizarea și coordonarea activitatii echipajelor de livrare din zona alocata.

PROFILUL POTRIVIT:
  • 5 ani experienta in logistica/transporturi/planificare;
  • Capacitate de planificare, organizare și setarea de priorități;
  • Orientarea spre rezultate si rezolvarea de probleme;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Spirit de echipa;
  • Abilitati de comunicare;
  • Orientarea catre client;
  • Studii medii (studii superioare de profil tehnic reprezinta avantaj);
  • Cunostinte MsOffice avansate (in special Excel)
  • Experienta in utilizarea programului SAP reprezinta avantaj;
  • Engleza nivel mediu, atat scris cat si vorbit.

Descrierea jobului

  • Raspunde de organizarea activitatii soferilor/manipulantilor si a utilizarii camioanelor;
  • Asigura respectarea planului de mentenanta auto si de igienizare a camioanelor
  • Se asigura de respectarea programului de lucru stabilit al echipajelor cu executia tuturor curselor planificate;
  • Asigura respectarea prevederilor legislative referitoare la circulatia camioanelor;
  • Monitorizeaza costurilor aferente de carburant si intretinere, la nivel de camion;
  • Asigura cadrul logistic pentru procesul de rutare actualizand baza de clienti;
  • Preia si solutioneaza reclamatiile de livrare;
  • Propune solutii de corectie si preventie pentru reclamatiile de livrare;
  • Se asigura ca echipajele respecta procedura de livrare, retur si incasare;

Lactalis Logistic este compania care ofera solutii logistice pentru companiile de lactate din cadrul Lactalis Group Romania (Albalact, Covalact, LaDorna, Parmalat). Compania opereaza in 6 depozite regionale (Bucuresti, Timisoara, Craiova, Sfantu Gheorghe, Campulung Moldovenesc si Oiejdea) si prin 14 puncte de cross dock. Activitatile de transport si distributie sunt operate de propria noastra flota de 135 de camioane si sprijinite suplimentar de flota externa. Lactalis Logistic are 550 de angajati si se ocupa de livrari nationale in 24-48 de ore.

DESPRE GRUPUL LACTALIS
Grupul Lactalis ocupa primul loc in lume in domeniul lactatelor, fiind cel mai mare producator lactate si branzeturi din Europa si avand cea mai mare colectare de lapte din aceasta regiune. Experienta sa de peste 80 de ani este sustinuta de un profesionalism dovedit prin portofoliul larg de produse, adaptate la asteptarile consumatorilor din intreaga lumea. Grupul are 85,000 de angajati, detine mai mult de 229 de fabrici in 43 de tari si este prezent in 83 tari la nivel global. Mai multe gasiti pe www.lactalis.fr.

Publicat 18 mai 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos