Publicat 09 Dec 2019 | Reactualizat 06 Ian 2020 | Expiră 09 Ian 2020

Coordonator Evenimente

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidata/ul ideal(a) are o experienta de minimum 2 ani in procesul de organizare evenimente de business sau in managementul de proiecte.

Cunostinte temeinice de limba engleza (scris, citit, vorbit fluent, corespondenta de afaceri, traduceri)

Este ambitios si perseverent cu o dorinta clara de a se dezvolta impreuna cu asociatia.

Este minutios si organizat si confortabil cu lucrul in Excel.

Lucreaza eficient, independent si cu dedicatie chiar si intr-un program flexibil, remote ce ofera angajatului multa libertate.

Comunica usor cu colegii remote prin programe ca Slack si Trello.

Cunoaste limba engleza la un nivel foarte avansat si are abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

Este proactiv(a) si iubeste autonomia in gestionarea proiectelor, stiind insa ca asta inseamna asumarea unei anumite responsabilitati.

Utilizeaza cu usurinta suita de programe MS Office (in special Outlook, Excel si Powerpoint).

Comunica usor pe canale ca Facebook, Twitter, LinkedIn si Discord.

Are capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan. .

Contribuie activ la dezvoltarea asociatiei prin propuneri de proiecte si evenimente.

Constituie un avantaj pentru angajare daca aplicantul are o cunoastere cel putin buna a industriei de dezvoltare de jocuri video.

Constituie un avantaj pentru angajare daca aplicatul are cunostinte de baza de editare photo (Adobe Photoshop).

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:

  • Asigura coordonarea, organizarea si implementarea evenimentelor externe/interne la care asociatia este organizator/participant/partener:
  • Preia rolul de coordonare a celui mai important eveniment al anului pentru RGDA, conferinta Dev.Play, dar si rolul de coordonator al tuturor celorlalte evenimente mai mici in care asociatia este implicata.
  • Stabileste si cultiva relatiile cu furnizorii: analizeaza, negociaza ofertele primite din partea furnizorilor; coordoneaza incheierea si derularea contractelor de prestari servicii cu furnizorii selectati.
  • Stabileste si cultiva relatiile cu sponsorii evenimentelor pe care le deruleaza asociatia: se asigura ca sponsorii primesc informatiile de care au nevoie la timp, ca transmit materialele de care asociatia are nevoie, gaseste solutii creative pentru a le indeplini nevoile sponsorilor in cadrul evenimentului pe care il sponsorizeaza, etc.
  • Pregateste si gestioneaza bugetul pentru fiecare eveniment/comanda in parte.
  • Contribuie la redactarea materialelor si actiunilor de promovare.
  • Coordoneaza logistica materialelor promotionale,
  • Coordoneaza organizarea locatiei respectivului eveniment pentru desfasurarea evenimentului.
  • Coordoneaza promovarea evenimentelor organizate de RGDA in social media, presa si pe toate canalele relevante.
  • Supravegheaza evenimentele si se asigura de buna desfasurare a acestora.
  • Updateaza website-ul RGDA si Dev.Play
  • Coordoneaza pagina de social media a RGDA si Dev.Play