COORDONATOR DEPOZITE - LOGISTICA SI DISTRIBUTIE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- Absolvent de studii superioare.
- Experienta pe un post similar de cel putin 3 ani.
- Persoana dinamica cu spirit de echipa si bun coordonator
- Cunoscator al sistemelor de operare WMS si SAP

Descrierea jobului

- Coordoneaza activitatea depozitelor din punct de vedere organizatoric si administrativ.
- Planifica si coordoneaza activitatea Sefilor de depozit, Gestionarilor si Manipulantilor.
- Coordoneaza si controleaza permanent activitatea de intrare/iesire marfa, depozitare, stocare etc.
- Stabileste si urmareste asezarea produselor in depozit in functie de furnizor si rotatie
- Monitorizeaza BB produselor si pune la dispozitia departamentului de vanzari toate informatiile necesare
- Urmareste si optimizeaza fluxurile in cadrul depozitelor
- Urmareste si propune solutii de optimizare si dezvoltare a sistemelor de operare in cadrul depozitelor
- Planifica si urmareste procesul de inventar
- Planifica si urmareste rutele de livrare impreuna cu colegii din vanzari si transport
- Coordoneaza si monitorizeaza departamentul de facturare

Beneficii:

- Dezvoltare profesionala
- Oportunitati de promovare
- Pachet salarial atractiv
- Masina companie
- Siguranta unui parteneriat pe termen lung

Suntem o afacere de familie care și-a inceput activitatea in 1994. Astazi distribuim produsele partenerilor noștri și produsele proprii in 20 județe și avem 11 sedii in sud, centru si vestul României, incluzând București. Adițional, acoperim canalul de Petrol Station la nivel national.
Avem aproximativ 700 de angajați și o flotă de aproximativ 400 de mașini si camione.
Ne consideram o companie tânară, care are în continuare potențial de dezvoltare atât in domeniul distribuiției și al logisticii cât și in extinderea portofoliilor cu mărci proprii.

Domeniu de activitate: Distribuție și logistică bunuri de larg consum.

Partenerii noștri: Jacobs Douwe Egberts, Kandia Dulce, L’Oreal, Mondelez, MARS, Nestle, Pepsico, Star Food, Overseas, PrimeCom, Raureni, Roshen, Rostar, Scandia, BIC, Dr. Oetker, Ficosota, Fuchs, Mokate, Mexon, Brand-urile proprii: Sub umbrela DRIM Foods am dezvoltat urmatoarele brand-uri: Foure, Rezon, PUNK, Armonia Casei
Publicat 19 mai 2022 Reactualizat 23 iun. 2022 Expiră 26 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos