Publicat 11 Ian 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Coordonator depozit

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Denumirea postului: Coordonator depozit
Relații de reprezentare: Reprezintă firma în probleme de gestiune fizică a stocului şi este în legătură directă cu clienţii în probleme legate de livrări.

Companie de design interior îsi propune găsirea unei coordonator depozit responsabil, care să identifice soluții cu ușurință. Dacă ești o persoană perseverentă, cu atenție concentrată și distributivă, având o atitudine pozitivă și proactivă, te așteptăm să facem cunoștință. Suntem o echipă tânără, dinamică, orientată spre rezultat.

Descrierea jobului

CERINȚE:
Studii superioare, domeniul tehnic constituie avantaj
Experiența de minim 1 an în cadrul unui department de achiziții (în domeniul construcțiilor);
Abilități foarte bune de comunicare și negociere; fermitate, discernământ, responsabilitate;
Cunoștințe operare PC (Word, Excel, Internet) la nivel avansat;
Cunoștinte limba engleză;
Capacitatea de a lucra în echipă.
Cunoştinţe de legislaţie gestiune stocuri

CERINŢE PENTRU EXERCITARE:
Inteligenţă
Integritate fizică
Atenţie concentrată şi distributivă
Iniţiativă
Memorie vizuală
Spirit organizatoric
Capacitate de a lucra cu oamenii
Rezistenţă la stres
Punctualitate

CONDIȚII:
Salariul ține cont de experiență și se negociază în cadrul interviului.
Tichete de masă
Asigurare medicală la clinică privată
Premii cu ocazia sărbătorilor
Decontarea transportului
Posibilități de dezvoltare profesională într-o echipă

RESPONSABLITĂȚI:
Efectuarea achizițiilor pe grupe de produse;
Actualizarea permanentă a bazei de data a furnizorilor;
Analiza contractelor de achiziții/prestări servicii;
Analiza permanentă a prețurilor și renegocierea contractelor;
Asigură gestiunea fizică a stocului de marfă;
Operează în stoc mişcările de marfă;
Urmărirea stocurilor pentru asigurarea unui nivel optim al acestora;
Respectă legislaţia de gestiune a stocurilor;
Întocmirea de rapoarte și statistici legate de nivelul stocurilor, viteza de rotatie;
Prospectarea pieței interne și internaționale, identificarea furnizorilor alternativi, verificarea calității produselor/serviciilor oferite;
Urmărirea documentelor la recepția produselor aprovizionate;
Asigură necesarul de transport de marfă;
Supervizează încărcarea și livrarea produselor către client;
Coordonează activitatea dispozitivului societății din punct de vedere adminstrativ.

Firmă de design interior are în plan găsirea celor mai bune soluții creative și tehnice pentru realizarea celor mai sofisticate cerințe ale clienților, presupunând crearea unui concept personalizat, unic, pentru fiecare client în parte.

Citatul după care ne ghidăm: "The market is becoming more sensitive to the idea and values of "design" -- both the clients and the public are now seeking innovation and uniqueness".

Expirat
Coordonator depozit  -  Sc Entourage Furniture Srl