COORDONATOR DE TRANSPORT

SC AVICOD SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- studii medii sau superioare;
- curs ARR coordonator transport
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate
- disponibilitate pentru program prelungit
- experienta relevanta in posturi similare constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri;
- Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport;
- Administreaza flota auto si bugetul alocat;
- intocmeste toate documentele si obtine toate actele necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice
- Asigura derularea activitatilor de inmatriculari si radieri
- Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto
- Programeaza si optimizeaza rute
- Urmareste modul de intretinere si exploatare a masinilor, starea tehnica si de curatenie
- Stabileste necesarul de piese de schimb si consumabile auto
- Mentine relatia cu societatea de asigurari si urmareste dosarele de dauna
- Pastreaza legatura cu autoritatile rutiere si furnizorii relevanti
- Obtinerea licentelor de transport si a celor de executie pentru autovehicule
- Reprezentarea societatii in raport cu ARR, RAR, Politie
- Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor
- Primirea si confirmarea comenzilor de transport
- Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre clienti
- Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatiii si termenelor cerute de standardele firmei
- Optimizeaza costurilor legate de transport
- Realizarea rapoartelor de activitate si prognozarea cheltuielilor aferente departamentului.
- Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la seful sau ierarhic.

SC AVICOD SA - Abator Codlea Brasov - Crestere si abatorizare pasari, prelucrare si comercializare carne de pasare.
Cu o experiență de peste 35 de ani ”Puiul de Codlea” a reușit sa fie unul din principalii competitori pe piața românească a cărnii de pasăre. În acest moment societatea noastră deține un număr de 4 ferme de creștere pui de carne și un abator modern de 3000 capete/oră. Deoarece calitatea și seriozitatea sunt pe primul plan, produsele AVICOD S.A. au devenit din ce în ce mai căutate pe piață. Dezvoltarea producției se poate face numai cu ajutorul unui personal calificat, dedicat și responsabil, în cadrul societății lucând peste 250 de angajați.

Publicat 4 nov. 2021 Reactualizat 2 dec. 2021 Expiră 4 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos