Coordonator de Programe de schimb cultural

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Prietenii și familia ta încep să-și dea ochii peste cap atunci când începi să povestești despre experiența ta în State?

*** Avem soluția perfectă pentru tine! ***

Aplică și alătură-te celei mai tari echipe de Work and Travel. Vei lucra alături de tineri entuziaști, exact ca tine, care sunt dornici să-și împărtășească experiența și să-i ajute pe studenții care doresc să-și petreacă vara în State!

Ce căutăm la noul coleg/ă?
  • Creativitate, pozitivitate, motivare și dorință de dezvoltare continuă;
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat, cât și a pachetului MS Office;
  • Dorința de a învăța lucruri noi;
  • Capacitatea de a se adapta la diferite contexte;
  • Participarea în cadrul Programului Work and Travel este un plus
  • Să fie un maestru al multitasking-ului...
  • ... și al glumelor :D

Descrierea jobului

Care va fi rolul tău?
  • Promovarea programelor de schimb cultural;
  • Consilierea și asistarea participanților pe tot parcursul programului;
  • Răspunderea solicitărilor participanților prin telefon și e-mail
  • Planificarea evenimentelor aferente programelor de schimb cultural;
  • Verificarea și gestionarea documentelor participanților;
  • Menținerea unei relații apropiate cu participanții pe tot parcursul programului.
Beneficii:
  • Salariu fix + tichete de masa și posibilitate de bonusare
  • Posibilitatea de a pleca in SUA prin programul WAT
  • Asigurare medicală privată
  • Mediu de lucru tânăr într-o companie de succes
  • Costuri preferențiale la serviciile oferite de companie
  • Posibilitate de dezvoltare în cadrul companiei

GTS INTERNATIONAL ROMANIA este una dintre cele mai mari agenții de turism acreditate IATA din România.

Oferim clienților noștri bilete de avion, cazări, pachete turistice complete, programe turistice la cerere, turism de afaceri, organizări de team building-uri, croaziere, asigurări de sănătate și consultanță pentru aplicarea/obținerea vizelor de turist în diferite țări.

De asemenea, încă din anul 2003 realizăm programe de schimb cultural pentru studenți/tineri oferindu-le acestora posibilitatea de a lucra și călători în străinătate.

Publicat 25 aug. 2021 Reactualizat 22 sept. 2021 Expiră 24 sept. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos