Publicat 05 Apr 2021 | Reactualizat 03 Mai 2021 | Expir─â 06 Mai 2021

Coordonator Comunicare

1 post
Expirat
Anun╚Ť inactiv

Acest anun╚Ť a expirat ╚Öi nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutăm vizionar cu minte limpede și inimă deschisă :)
Dac─â î╚Ťi place s─â comunici despre oameni care prin implicarea lor contribuie la ajutorarea copiilor, vino în echipa Help Autism s─â construim împreun─â un viitor în care min╚Ťile aparte s─â fac─â parte în mod real din comunitate!

Ce ne dorim de la tine?
  • Studii superioare finalizate în domeniul socio-uman (comunicare, jurnalism, publicitate, psihologie, sociologie);
  • Minim 3 ani de experien╚Ť─â în activit─â╚Ťi de comunicare;
  • Abilit─â╚Ťi excelente de comunicare oral─â ╚Öi scris─â (limba român─â ╚Öi englez─â);
  • Foarte bune abilit─â╚Ťi de lucru în pachetul MS Office. Ideal Mailchimp, WordPress/ Joomla sau dac─â nu, pofta de a înv─â╚Ťa;
  • Abilitatea de a gândi ╚Öi ac╚Ťiona cu flexibilitate, creativitate ╚Öi diploma╚Ťie;
  • Aten╚Ťie la detalii ╚Öi orientare spre solu╚Ťii;
  • Abilit─â╚Ťi de coordonare proiecte de comunicare - planificare, urm─ârire, gestionare a termenelor limit─â;
  • Disponibilitate de a asimila cuno╚Ötin╚Ťe noi;
  • Implicarea anterioar─â în activit─â╚Ťi de voluntariat – reprezint─â un avantaj.

Descrierea jobului

Ne vom baza pe rolul t─âu pentru:

  • Redactarea comunicatelor de pres─â, articolelor pentru website, newsletter ╚Öi realizarea de bro╚Öuri (RO/EN), prezent─âri (PowerPoint, Prezi), urm─ârind strategia stabilit─â împreun─â cu managerul departamentului;
  • Comunicarea ╚Öi promovarea evenimentelor interne ale Asocia╚Ťiei (Rocket, Conferinta ABA, Trofeul Generozitatii ╚Öi alte evenimente);
  • Propunerea unor activit─â┼úi de comunicare în advocacy ╚Öi de comunicare cu scopul eficientiz─ârii ini┼úiativelor de strângere de fonduri ale organiza┼úiei;
  • Vizitarea constant─â a centrelor Asociatiei pentru preluarea de informa╚Ťii (fotografii, video);
  • Stabilerea întâlnirilor de briefing ╚Öi follow-up ╚Öi ac╚Ťionarea ca un liant între departamente;
  • Structurarea, organizarea, preg─âtirea bugetelor ╚Öi asigurarea derul─ârii proiectelor în conformitate cu obiectivele ╚Öi termenele stabilite;
  • Crearea ╚Öi men╚Ťinerea unei imagini favorabile a Asocia╚Ťiei în relatiile cu clientii, beneficiarii, furnizorii.

Te întâmpin─âm cu:
  • Pachet salarial atractiv + tichete de mas─â;
  • Participare gratuit─â la evenimentele organizate de Asocia╚Ťie;
  • Zi liber─â de ziua copilului t─âu sau a copilului din tine;
  • Ie╚Öire trimestrial─â cu colegii (buget personal de 50 lei) ╚Öi teambulding-uri;
  • Fiecare zi vitaminizat─â cu fructe, ceai sau cafea, ÔśĽ­čŹÄ­čŹç dar ╚Öi energia celor mai frumoase pove╚Öti de izbând─â.

Preg─âtit/─â s─â faci parte dintr-o echip─â care-╚Öi propune s─â transforme lumea celor cu min╚Ťi aparte?

Help Autism îndrum─â aproape 600 de copii cu autism în drumul spre recuperare ╚Öi sprijin─â familiile lor în acela╚Öi drum anevoios. Asocia╚Ťia Help Autism este ast─âzi, la 9 ani de la înfiin╚Ťare, cea mai mare organiza╚Ťie dedicat─â cauzei din România.Sus╚Ťinem copii diagnostica╚Ťi cu TSA -Tulburare de Spectru Autist în programe de terapie, în cadrul celor 5 centre ╚Öi la domiciliu. De la terapie specific─â la programe de integrare ╚Öcolar─â, de la sprijin pentru p─ârin╚Ťi la campanii de con╚Ötientizare, lobby ╚Öi advocacy, în Help Autism caut─âm s─â oferim constant un spectru de solu╚Ťii pentru copiii cu autism ╚Öi familiile lor.

Expirat
Coordonator Comunicare  -  Asociatia Help Autism

E timpul pentru un browser mai bun

De la 1 octombrie 2019, te inform─âm c─â site-ul eJobs.ro nu va mai putea fi accesat prin browser-ul Internet Explorer din cauza func╚Ťionalit─â╚Ťilor reduse ale acestuia. Acceseaz─â-ne cu ├«ncredere folosind unul dintre browserele mai moderne: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari sau Edge.

Am ├«n╚Ťeles