Coordonator aprovizionare si gestiune

Wood Structure - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Persoana organizata si responsabila – capacitate de organizare si eficientizare a muncii in functie de prioritati
  • Cunostinte minime in materiale lemnoase
  • Bune cunostinte operare PC si program de gestiune
  • Implicare activa in implementarea programului ERP de gestiune si utilizarea activa a acestuia.
  • Experienta minim 6 luni intr-un post similar
  • Contabilitate primara
  • Cunosterea programului Sumal reprezinta un avantaj
  • Nivel minim de cunoastere a materialelor din domeniul constructiilor
  • Carnet de conducere categoria B
  • Abilitati de comunicare si ascultare
  • Orientare catre rezultate, punctualitate, seriozitate
  • Dorinta de invatare si perfectionare
  • Atentie concentrata si distributiva
  • Initiativa, abilitate de a lucra sub presiune si spirit de echipa.

Descrierea jobului

  • Organizarea si aprovizionarea cu materii prime si materiale precum si selectarea furnizorilor si negocierea pretului
  • Mentinerea gestiunii la zi a materialelor si accesoriilor
  • Organizarea depozitului pe categorii de produse
  • Evidenta zilnica a depozitului de produse finite
  • Organizarea activitatii de depozitare si gestiune la nivelul depozitului de materiale de constructii;
  • Operarea zilnica a intrarilor si iesirilor (in programul de gestiune) marfii si pastrarea documentelor justificative privind evidenta stocurilor.
  • Verificare cantitativa si calitativa a materialelor de constructii care intra/ies din gestiune
  • Verificarea cantitativa si valorica conform ofertei
  • Gestiune santier
  • Desfasoara in conditii optime operatiunile de incarcare - descarcare si manipulare a materiilor prime si materialelor
  • Organizeaza spatiul de depozitare, gandeste si implementeaza metode de optimizare a utilizarii spatiului si de facilitare si eficientizare a operarii in cadrul depozitului
  • Pregatirea, supervizarea si predarea/preluarea de bunuri din depozit
  • Organizeaza, urmareste si verifica realizarea inventarelor anuale si partiale
  • Intocmeste si reactualizeaza fisele de magazine
  • Raspunde de intretinerea in bune conditii de igiena, ordine, securitate si siguranta a depozitului
  • Promovarea imaginii si a valorilor companie
Beneficii
  • ​Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Salarizare motivanta
  • Bonuri de masa
  • Asigurare medicala la reteaua privata de sanatate Regina Maria

Wood Structure este o firma pe piata comerciala din Romania din anul 2009, reprezentantii pe Transilvania ai Mitek Industries, o companie Americana, care a fost fondata in anul 1943 si care este membra a grupului Berksire Hathaway- Warren Buffett. Suntem producatori de sarpante (acoperisuri) industrializate, tot ce inseamna structuri de lemn, depozite, constructii industriale, hale industriale,constructii agricole, manejuri, case, mansarde, plansee. Se numesc sarpante industrializate, nu pentru ca sunt destinate doar halelor industriale, ci pentru ca sunt facute in proportie de 100 % in fabrica si nu pe santier. Pe santier se realizeaza doar montajul, cu echipe specializate. Lemnul este uscat si tratat. Putem oferi un sistem de izolare complet, ecologic, pe baza de fibre si rasini pentru a intregi structura naturala de lemn si pentru a beneficia de o locuinta verde.

Publicat 30 sept. 2021 Reactualizat 28 oct. 2021 Expiră 30 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos