Publicat 08 Sep 2020 | Reactualizat 27 Sep 2020 | Expiră 08 Oct 2020

Coordonator Achizitii / Logistica

1 post

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleză
  • Peste 5 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Cerințe
- Studii superioare tehnice
- Experienta relevanta in domeniu, de preferat in unitate productiva;
- Experienta in folosirea unui sistem integrat de tip ERP reprezinta un avantaj;
- Limba engleza – avansat;
- Cunostinte solide pachet MS Office-Excel;
- Abilitati de analiza, planificare, investigare si organizare;
- Persoana dornica de dezvoltare, implicata si focusata sa livreze la parametrii stabiliti si in termenul convenit contractual.
- Persoana organizata indreptata catre rezultatul final obisnuita sa lucreze in vederea atingerii obiectivelor.

Descrierea jobului

Responsabilități
- Realizeaza activitatile de achizitii de servicii si produse in conformitate cu termenele agreate;
- Gestionarea comenzilor interne/externe de la furnizori (verificare stoc de produse, initiere si trimitere comanda, verificare status comanda, mentinerea legaturii cu furnizorii)
- Urmarirea comenzilor si prioritizarea acestora pentru indeplinirea termenelor transmise, verificarea disponibilitatii stocului;
- Coordoneaza activitatile de inventariere si face parte din comisiile de inventariere.
- Participa la definirea specificatiilor pentru materialele/ serviciile ce fac obiectul proceselor de achizitii;
- Analizeaza si evalueaza obiectiv ofertele furnizorilor si realizeaza documentatia de aprobare a proceselor de achizitii;
- Participarea la proiecte de imbunatatire a activitatii proprii sau a departamentului;
- Mentine relatia cu furnizorii si coordoneaza toate operatiunile logistice comerciale;
- Organizarea controlului activitatilor de mentinere si dezvoltare a capacitatilor de productie si folosirea corecta si eficienta a resurselor;
- Asigura legatura intre furnizori si productie in vederea realizarii lucrarilor de reparatie si revizie a echipamentelor existente;
- Optimizeaza partea logistica in termini de eficienta, calitate, siguranta si service;
- Participarea la sedintele interne si externe;
- Intocmirea rapoartelor specifice;

Glas Expert este un grup de firme ce a fost fondat în anul 2002 și are ca principal obiect de activitate procesarea sticlei plane precum și producția de sticlă pentru diverse industrii. Prelucrăm sticlă în variate tipuri: sticlă finisată, sticlă securizată, sticlă laminată, sticlă printată ceramic, sticlă emailată ceramic, sticlă curbată, sticlă sablata mecanic, etc.. Pentru mai multe detalii puteti vizita site-ul nostru aici ...

Tehnologia cu care sunt executate produsele finale, ( 2 CNC Intermac, linia de securizare Tamglass PRO-E, 3 mașini de finisare de cant Glaston, linie de laminare , emailare, serigrafie, precum și printerul cu cerneală ceramică ) este una de vârf. Cerințele clienților sunt respectate cu strictețe iar detaliile de execuție sunt ușor de realizat, datorită tehnologiei de ultima oră.
Tipurile de produse pe care le realizăm sunt la cererea clienților, fie de serie ( corpuri de mobilier lipite în câmp de raze UV, panouri de afișaj printate ceramic, validatoare de tichete pentru mijloacele de transport în comun, table magnetice din sticlă ) fie personalizate ( balustrade decupate, realizate după fișiere .dwg, uși din sticlă, cabine de duș din sticlă, partiționări de toalete din sticlă pentru spațiile publice – printate și emailate ceramic, trepte din sticlă cu model antialunecare etc ). Folosim tipuri diferite de sticlă : sticlă extracleară, sticlă ultraclară ( low iron ), sticlă satinată chimic, sticlă antialunecare, sticlă antireflex, sticlă cu grosimi cuprinse intre 3 și 19 mm.

Coordonator Achizitii / Logistica  -  SC GLASS EXPERT CONTRACTOR SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles