Publicat 09 Ian 2017 | Reactualizat 30 Ian 2017 | Expiră 30 Ian 2017

Conversion Rate Optimization Specialist

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam un profesionist istet si modest, care accepta provocarea de a lucra pentru cateva dintre cele mai mari site-uri din .ro:

• Classifieds: eJobs.ro, Imobiliare.ro
• Publishing: Libertatea.ro, Unica.ro, Elle.ro, etc.

Asteptam de la tine:

• Minim 2 ani experienta pe un post asemanator
• Familiaritate cu tool-urile de analytics, CRO si o buna intelegere a data science
• Experienta in design, development si management-ul de digital testing, targeting si website optimization, incluzand A/B & MVT
• Capacitatea de a stabili obiective de testing clare cu KPI's specifici si traducerea rezultatelor testarii in decizii actionabile
• Experienta in crearea si livrarea rapoartelor lunare, recomandari si prezentari in fata executivului
• Experienta in folosirea si interpretarea datelor, recunoasterea tiparelor, trendurilor si folosirea datelor pentru luarea deciziilor

Descrierea jobului

Rolul presupune urmatoarele actiuni/responsabilitati:
• Stapaneste si gestioneaza programul, dezvoltarea strategiei si executia de CRO
• Dezvolta si gestioneaza roadmap-ul pentru experimentele digitale de imbunatatire a ratei de conversie si a engagement-ului userilor pe toate tipurile de device-uri si surse de trafic
• Analizeaza datele cantitative si calitative pentru a identifica nevoile user-ilor, canalele preferate si ariile de oportunitate pentru generarea ipotezelor si noilor versiuni de teste
• Conduce teste individuale avand la baza ipoteza initiala si traduce rezultatele in informatii actionabile
• Coopereaza cu celelalte departamente pentru a stabili KPI's
• Gestioneaza platformele de optimizare si site survey, cum ar fi crazzy egg, optimizely
• Tine cont de functiile de Digital Aquisition (UX, Creative, Front-End Development, Media, IT) atunci cand initiaza activitatile din roadmap-ul stabilit
• Face research continuu in legatura cu noi platforme si strategii folosite in piata pentru a fi la curent cu informatiile de ultima ora din domeniul CRO
• Prezinta periodic evolutia (rezultatele) roadmap-ului superiorului ierarhic

Ringier is a multinational integrated media company. Founded in 1833, Ringier is carrying print, broadcast, radio, online, mobile media brands, apps, job platforms, e-commerce platforms, horizontal classifieds businesses, and is a successful player in the printing, entertainment and internet business. Ringier is a Swiss family-company with headquarters in Zurich. Ringier este o companie media multinationala. Fondata in 1833, Ringier are in portofoliu branduri media din domeniile print, radio, online, TV, terminale mobile, dar si site-uri de job-uri, e-commerce, classifieds si este o prezenta de succes in mediul de afaceri, atat in mass-media, precum si in digital si divertisment. Ringier este o afacere Elvetiana de familie cu sediul general in Zurich.

Expirat
Conversion Rate Optimization Specialist  -  RINGIER ROMANIA