Controlor intern si riscuri

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii universitare
Experienta de minim 3-5 ani in: Audit financiar/Audit Intern /Control Intern/Managementul Riscurilor/ Control Financiar
Cunostinte aplicatii informatice: Microsoft Office (Excel si Powerpoint nivel avansat)
Limba engleza nivel avansat ( scris si vorbit)
O intelegere puternica a companiei in domeniul de aplicare si o comunicare eficienta, structurata la orice nivel
Abilitati de a lucra in echipa si de animare grupuri de lucru
Capacitatea de a convinge, entuziasm, dinamism, curiozitate, impartasire si forta de propunere
Gandire analitica, capacitate de a sintetiza si contextualiza analizele efectuate
Spirit de inovatie
Orientare catre performanta, flexibilitate si invatare continua
Atentie la detalii, rigurozitate si perseverenta
Etica si integritate

Descrierea jobului

Comunicarea si formarea/sensibilizarea colaboratorilor privind controlul intern
Implementarea de grile de control intern in cadrul companiei
Realizarea controalelor pe procese si diagnosticarea punctelor de risc
Acompanierea echipelor operationale in formalizarea controalelor interne si urmarirea implementarii planurilor de actiune
Urmarirea recomandarilor echipei de Audit Intern si integrarea lor in grilele de control intern
Suport acordat echipelor in procesul de creare si actualizare proceduri interne
Comunicarea si implementarea de instrumente si referentiale in acord cu Directiunea Control Intern si Riscuri Corporate

Auchan Retail România, parte a grupului Auchan Retail, este specialistul alimentar cu cele mai largi game și prețuri mici, prin care susține puterea de cumpărare a românilor și afirmă rolul de a selecționa și a concepe cele mai bune game de produse, conform nevoilor clienților și tendințelor de consum.

Auchan Retail România este și un actor responsabil care realizează o serie de acțiuni importante pentru promovarea activităților de responsabilitate socială şi integrare a tinerilor, dar şi programe pentru protejarea mediului înconjurător care au drept scop gestionarea deşeurilor, economisirea resurselor etc.

De asemenea, peste tot în lume, angajații Auchan Retail sunt încurajați să își dezvolte pasiunea pentru meserie și împărtășesc viziunea unui comerț în care atenția pentru om și mediu primează față de orice altceva.

Succesul Auchan a fost realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți dorești să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite-ne CV-ul

Informații privind Protecția Datelor cu Caracter Personal le regășiți accesând Termenii și condițiile.

Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos