CONTROLOR FINANCIAR

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

cunoasterea foarte buna a aspectelor financiare, contabile si juridice specifice unei companii private
capacitatea de a rezolva probleme deosebite si de asumare decizii
abilitatati de rol dezvoltate si de relationare cu toate nivelurile ierarhice ale companiei
abilitati de comunicare concisa si clara, eficienta
capacitatea dovedita de a furniza analize
abilitatea de a analiza datele pentru a detecta neconformitatile si inexactitatile
capacitate de organizare a propriei activitati si de a lucra cu termene impuse
licentiat/a in domeniul economic - Contabilitate sau Finante
cel putin 3 ani experienta profesionala in analiza financiara/control financiar

Descrierea jobului

urmareste si preintampina incalcarea dispozitiilor legale in vigoare si a procedurilor interne ale societati prin actiuni de control financiar,
monitorizeaza si verifica legalitatea si regularitatea operatiunilor efectuate de catre angajatii societatii,
analizeaza procesele de management financiar derulate in interiorul societatii si intocmeste propuneri de optimizare,
realizeaza analize de cost pentru produsele si serviciile companiei
contribuie la performanta economica a companiei furnizand analize si consultanta de specialitate,
elaboreaza rapoarte, analize, auditand activitatea curenta si propunand solutii de imbunatatire a productivitatii si eficientei companiei.

Uni-Recycling, companie româno-germană fondată în 2005, are ca scop principal declarat protecţia mediului, în care se implică activ prin raportare constanta la atuurile sale: responsabilitate, expertiză în domeniu, parteneriat de încredere, profesionalism.

În viziunea noastră, deşeurile înseamnă resurse şi depinde doar de noi să le valorificăm pentru a proteja natura. De la consultanţă la soluţia optimă finală, Uni-Recycling este specializată în servicii performante şi complete, aplicând cele mai bune tehnici disponibile.

Publicat 3 nov. 2021 Reactualizat 1 dec. 2021 Expiră 3 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos