Publicat 15 Feb 2019 | Reactualizat 15 Mar 2019 | Expiră 18 Mar 2019

CONTROLOR FINANCIAR

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Student/ absolvent ACCA/ CAFR;
  • Minimum 3 ani experienta in analiza financiara si activitati de control si raportare;
  • Experienta in cadrul unei societati cu un portofoliu diversificat de produse;
  • Experienta in industria productiei de film si emisiuni TV constituie un avantaj;
  • Cunostinte foarte bune de utilizare MS Office: Excel;
  • Cunostinte utilizare SUN System sau a unui sistem integrat;
  • Persoana responsabila, motivata de un mediu de lucru dinamic si provocator; capabil sa respecte termene limita; flexibil, proactiv;
  • Spirit de echipa, integritate si angajament.

Descrierea jobului

Sustine calitatea activitatii de management si a procesului decizional strategic din cadrul Antena TV Group prin: furnizarea de rapoarte si analize financiare relevante, corecte si la timp; realizarea, verificarea si urmarirea executiei bugetare a departamentelor alocate.

  • Analizarea veniturilor si cheltuielilor si repartizarea pe centrele de cost corespunzatoare;
  • Elaborarea de bugete si previziuni;
  • Verificarea si aprobarea ordinelor de achizitie;
  • Realizarea controlului financiar preventiv si ulterior;
  • Analizarea variatiilor intre costul actual si bugetat pe cost center;
  • Participarea la planificare anuala a bugetului in SAN pe centre de cost;
  • Asigurarea suportului in realizarea cash flow-ului lunar direct/indirect;
  • Participarea la inchiderea financiara lunara de Profit&Loss , Balance Sheet si Cash Flow;
  • Urmarirea corectitudinii inregistrarii costurilor conform standardului de raportare catre grup;
  • Realizarea de analize a situatiilor de inchidere pe departamente versus buget/forecast (sales, categorii de costuri, headcount) si evidentierea impacturilor in Profit&Loss si Balance Sheet;
  • Participarea la procesul de Monthly P&L in estimarea situatiei Profit&Loss pentru luna curenta si trimestru - realizeaza analize versus buget/forecast si identifica impacturile in rezultatul financiar al companiei;
  • Participarea la prezentarea primului draft de buget general/rectificare si discutii pe tema costurilor departamentelor alocate cu CFO.

Cea mai importantă platformă multimedia din România cu capital integral autohton. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, operatiuni digitale si alte servicii complementare. INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

Expirat
CONTROLOR FINANCIAR  -  ANTENA TV GROUP S.A.