CONTROLOR FINANCIAR ( RECUPERARI CREANTE)

MENATWORK - 1 poziție
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Noi credem că munca noastră ne reprezintă și de aceea o tratăm cu responsabilitate și cu respect.
Tu vino cu experiența în domeniu și entuziasmul unui nou început, iar echipa iți va oferi tot sprijinul pentru a avea o colaborare placută și de lungă durată.

Ne-ar plăcea să ai:
  • Studii superioare economice/juridice finalizate
  • Abilitati dovedite de negociere si putere de convingere
  • Atentie la detalii si bune abilitati de organizare si prioritizare a task-urilor
  • Capacitatea de a relationa cu persoane dificile
  • Experienaa in activitatea de colectare debite/lucru cu debitori – minim 3 ani
  • Cunostinte de Microsoft Office (Word, Excel, Outlook) – nivel avansat
  • Atitudine pozitiva si orientate spre rezultate.

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale vor fi:
  • Gestionarea si colectarea creantelor societatii prin metodele stabilite la nivel de companie: telefinic, e-mail, adrese
  • Monitorizarea respectarii intelegerilor de plata agreate cu partenerii
  • Intocmirea dosarului de colecatre ( recuperare) a creantelor de la clienti
  • Consilierea si informarea clientilor in legatura cu aspectele specifice debitelor / platilor si negocierea in vederea recuperarii sumelor restante, conform termenelor contractuale
  • Realizarea punctajului periodic cu clientii
  • Urmarirea activitatii BEJ in cadrul dosarelor de executare silita
  • Reglarea fiselor de cont si a soldurilor clientilor
  • Intocmirea si transmiterea rapoartelor de creante si analiza
Iata ce iti propunem:
  • Un plan de cariera bine structurat inca de la inceput de drum
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Tichete de masa
  • Asigurare privata de sanatate - pachet Business
  • Transport asigurat de la Piata Sudului
  • Punem accent pe nevoia fiecaruia de a-si dezvolta cariera sau de a se relaxa dupa job, iar in acest sens facilitam accesul la una dintre cele mai mari biblioteci online – Bookster
  • Un loc de munca interesant si plin de provocari
  • Programe si cursuri pentru dezvoltarea profesionala si personala
  • Reduceri speciale pentru produsele pe care le comercializam
  • Bonusuri in functie de obiectivele setate

Descrierea companiei

Te așteptam sa explorezi lumea Menatwork!

28 de ani de activitate ne-au invatat multe lucruri: responsabilitate, performanta, inovatie si mai presus de orice, faptul ca aceste valori au sens doar daca sunt puse in slujba oamenilor: angajati, clienti, furnizori. Pe o piata foarte competitiva, MENATWORK este unul din cei mai importanti producatori si furnizori de materiale pentru constructii, produse pentru amenajari si finisaje de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare. Pentru a ne pastra aceasta pozitie si pentru a reusi sa progresam , ca PRODUCATOR ne certificam si recertificam periodic la cel mai inalt standard international in toate sistemele , liniile de productie si orice alt aspect care tine de promisiunea noastra - cea mai buna calitate a produselor. MENATWORK este prezent în Romania prin 4 filiale teritoriale comerciale, in : BUCURESTI, CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA ,CRAIOVA. Echipa MENATWORK este o echipa puternica si unita , fiecare membru al sau avand o pozitie bine definita in angrenajul de business.

Publicat 7 iun. 2022 Reactualizat 5 iul. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos