CONTROLOR FINANCIAR / INDUSTRIAL

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Saint-Gobain Sekurit România recruteaza in vederea ocuparii postului de Controlor Financiar / Industrial, ce are ca rol intocmirea de rapoarte financiare si de productie periodice, mentinerea unui sistem adecvat de inregistrari financiare si un set cuprinzator de controale si bugete.

Educatie si experienta:
  • Studii superioare;
  • Experienta relevanta într-o pozitie similara: 0 - 2 ani;
  • Studiile superioare economice sau experienta in domeniul financiar constituie un avantaj.
Profil si competente:
  • Cunostinte de Microsoft Office, in special MS Excel;
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Experienta de lucru in SAP reprezinta un avantaj;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Persoana interesata de invatarea continua si de dezvoltarea in domeniu, organizata, eficienta, cu spirit de echipa, initiativa si orientare spre rezultat;

Descrierea jobului

  • Calculeaza lunar costul real al productiei.
  • Verifica periodic baza de date a articolelor de sticla si a preturilor standard ale acestora in raport cu bugetul.
  • Actualizeaza bugetul de costuri de productie.
  • Urmareste indicatorii de performanta ai productiei si ii comunica lunar.
  • Analizeaza diferentele intre inregistrarile din sistemele specifice.
  • Realizeaza analize de cost pentru produsele companiei.
  • Comunica cu reprezentati ai tuturor departamentelor pentru realizarea operatiilor de raportare si de “inchidere” a lunii.

Saint-Gobain Sekurit este de peste 80 de ani un producător lider de geamuri auto. Ca parte a grupului Saint-Gobain, avem acces la peste 300 de ani de experiență și know-how. Oferim produse și servicii cu valoare adăugată ridicată pe trei piețe. Cu tehnologia vitrării de astăzi, mașina a devenit un spațiu de locuit. Inovațiile fac parte din strategia noastră și cheia succesului nostru.
Publicat 12 nov. 2021 Reactualizat 10 dec. 2021 Expiră 12 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos