Publicat 22 Nov 2017 | Expiră 23 Dec 2017

Controlor financiar BUZAU-TARGOVISTE

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- minimum 3 ani experienţă în cadrul unui departament de contabilitate, societate cu profil industrial;
- absolvent studii superioare – Contabilitate;
- cunoştinţe foarte bune de contabilitate şi legislaţie financiar-contabilă;
- cunoştinţe de operare program de contabilitate (de preferinţă Navision);
- cunoştinţe de MS Office (Excel, Word);
- persoană analitică, atentă la detalii;
- bune abilitati de comunicare
- atitudine pozitivă şi proactivă

Descrierea jobului

Ocupantul acestui job va fi locat la Buzau sau la Targoviste si va avea urmatoarele responsabilitati:
- realizează operaţiuni de contabilitate financiară şi de gestiune specifică domeniului de activitate (producţie)
în acest sens răspunde de:
- informaţiile economice şi financiare ale fabricilor Buzău şi Târgovişte, pe care le comunică în cadrul raportărilor contabile lunare;
- aplicarea normelor, a procedurilor contabile şi de gestiune definite de departamentul de contabilitate de la sediul central;
- analiza costurilor de producţie (administrative, de distribuţie, logistice, etc) şi a elementelor bilanţiere aparţinând entităţilor sale;
- efectuează evidenţa primara a stocurilor, a cheltuielilor, contabilitatea de gestiune în conformitate cu legislaţia in vigoare;
- consemnarea corectă şi la timp, în scris, în momentul efectuarii ei, în documentele justificative, a oricărei operaţii care afectează patrimoniul societătii şi de înregistrarea cronologică şi sistematică în evidenţa contabilă a documentelor justificative în conformitate cu legislaţia în vigoare;
- efecuarea inventarierii patrimoniului, cel puţin o dată pe an, în orice situaţii prevăzute de lege, sau la cererea directorului societăţii;
- participă la intocmirea lucrărilor de inchidere a exerciţiului financiar contabil, la operaţiunile de inventariere a patrimoniului, urmărind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
- verifică pontajele la nivelul punctelor de lucru;
- gestionează şi transmite la sediul central documentele de personal (pontaje, cereri diverse, încetări/prelungiri de contracte de muncă etc).
Oferim:
​- pachet salarial competitiv compus din salariu fix, bonusuri de performanta, tichete de masa si alte beneficii
- oportunitati de dezvoltare profesionala
​- mediu de lucru placut si antrenant

Grupul de firme Somaco este unul dintre cei mai mari producatori de elemente prefabricate din beton utilizate în domeniul infrastructurii rutiere, electrice si de apa canal, precum si al constructiei centrelor comerciale, logistice sau de producţie din tara. De asemenea, Somaco este unul dintre cei mari producatori de beton celular autoclavizat (BCA) din tara, brandul cel mai cautat in regiunea Moldova. Astazi detinem 6 fabrici (Adjud, Buzau, Roman, Teius, Targoviste si Timisoara),
Mai multe informatii pe www.somaco.ro

Expirat
Controlor financiar BUZAU-TARGOVISTE  -  SC SOMACO GRUP PREFABRICATE SRL