Publicat 14 Aug 2019 | Reactualizat 21 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Controlor Facturi

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Financiar / Contabilitate, Office / Back-office / Secretariat

Candidatul ideal

- Studii superioare economice
- Experienta in domeniul financiar-contabil min. 1 an
- Cunoştinţe MS Office (Excel - avansat, Word - mediu)

Descrierea jobului

Verifica facturile din punct de vedere fiscal si le returneaza pe cele necorespunzatoare catre furnizor
Inregistreaza facturile si le arhiveaza
Este responsabil de referentierea facturilor, gestionare status
Verifica in detaliu facturile neaprobate automat (linie cu linie)
Clarifica diferentele de pret, cantitate
Deblocheaza comenzile pentru corectie la receptie GRC
Aproba facturile in tolerante
Efectueaza platile aditionale
Efectueaza platile manuale (pregateste documentatia si inregistreaza platile)
Verifica, opereaza si arhiveaza facturile de discount si notele de credit
Primeste, verifica si solutioneaza reclamatiile de la furnizor
Trimite reclamatiile catre Departamentul de Receptie Marfa din magazine pentru diferente de cantitate si catre Departamentele Cumparari Alimentare/ Nealimentare pentru diferente de pret
Primeste confirmari de cantitate/ pret
Prelucreaza raspunsuri GRC-uri transmise de magazin dupa aprobarea tranzactiei catre plata
Introduce in plicuri facturile de retur
Realizeaza copii, duplicate, pentru facturile de retur si/ sau servicii
Realizeaza punctaje cu furnizorii
Este responsabil de reconcilierea soldurilor pentru furnizori

REAL HYPER MAGAZINE operează pe piața de vest a României două magazine de tradiție în format hipermarket: real,- Arad și real,- Oradea. Începand cu 2018, REAL HYPER MAGAZINE a intrat și în zona formatelor mai mici, de proximitate, deschizând trei minimarketuri în Oradea si Arad, sub denumirea REMARKT. Echipa REAL HYPER MAGAZINE numară aproximativ 480 de oameni deosebit de competenți și de bine pregătiți, cele două divizii oferind posibilități de dezvoltare profesională și de pregătire în domeniul comerțului.

Controlor Facturi  -  S.C. Real Hyper Magazine S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles