Controlor de Gestiune Junior - lb franceza

Renault Romania - 1 poziție
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Studii superioare economice;
- Cunostinte economice generale.
- Franceza – nivel avansat;
- Engleza - nivel mediu;
- Cunostinte MS Office - nivel mediu;
- Seriozitate, rigoare, spirit de echipa;
- Capacitate de analiza si sinteza, capacitate de lucru in tranvers, multi-meserie.

Descrierea jobului

Are ca misiune principala producerea de reportinguri standard lunare, anuale pe naturi de cost, centre de cost, tari, analizeaza/verifica coerenta si fiabilitatea datelor, le difuzeaza catre tari si catre echipa de consolidare Corporate.

Are ca responsabilitati:
- Contribuie la realizarea reporting-urilor si analizelor economice pe baza datelor extrase din diferite baze de date specifice domeniului financiar;
- Participa la procesul de provizionare cu controlorii Corporate, verifica coerenta intre propunerile de provizioane din baza de cumparari si le valideaza cu operationalii si controlorii ;
- Contribuie la construirea bugetelor, Forecast, Rolling Forecast, le consolideaza si le analizeaza fata de referinte – Real anterior, Forecast;
- Asigura/contribuie la inchiderile lunare pentru perimetrul de activitate (provizionare, reclasari de buget la cererea echipei operationale, verificari de coerenta a datelor etc) ;
- Urmareste cheltuielile asigurandu-se ca se incadreaza in angajamente conform cu obiectivele companiei ; se asigura ca aceste angajamente sunt validate la nivelul ierarhic corect ;
- Urmareste facturarea catre parteneri (Cifra de afaceri, regularizari), pregateste borderoul pentru emiterea facturilor si pregateste un TdB lunar ;
- Participa la realizarea facturilor fiscale (calcul de costuri de facturat catre filiale pe baza regulilor/metodelor definite de catre directii).

Să te alături Groupe Renault România înseamnă să faci parte dintr-o echipă de peste 18.000 de colegi alături de care îți poți pune amprenta pe oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Te aşteptăm în echipa noastră mobilă, conectată și autonomă să punem lumea în mișcare și să conturăm viitorul automobilului.

#MOVEOURWORLDFORWARD

Prin aplicarea la posturile disponibile, entitățile Renault Romania prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal furnizate prin CV, în scopul recrutării. Pentru informarea dvs. completă și transparentă, înainte de a aplica, vă rugăm să luați la cunoștință Politica de confidenţialitate privind protecţia datelor personale în scop de recrutare și selecție accesând link-ul: https://www.gruprenault.ro/politica-privind-cadrul-general-de-protectie-datelor-cu-caracter-personal-groupe-renault-romania
Publicat 5 oct. 2021 Reactualizat 2 nov. 2021 Expiră 4 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos