Publicat 03 Apr 2018 | Reactualizat 01 Mai 2018 | Expiră 04 Mai 2018

Controlor de Gestiune Gama Vehicule

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Directia Financiara din cadrul Renault Romania cauta un Controlor de Gestiune Gama Vehicule a carui misiune va fi sa contribuie la performanta economica a Ingineriei, pentru toate vehiculele VP sau VU.

Cerinte:
- Studii superioare economice
- Cunostinte economice generale si in special legate de investitii (studii de rentabilitate ; IAS 16 ; IAS 38) ; rigoare cifre / procese
- Competente de pilotaj Proiect
- Capacitate de sinteza si prezentare in fata unor instante de nivel decizional ridicat, cu expunerea de argumente pertinente (ex : Directorii de Program, directorii tehnici de gama/proiect)
- Lucru in tranvers, multi-meserie (ingineria, cumparari, Dir cost de vinzare, Dir Programme, Uzine, etc)
- Initiative de ameliorare procese
- Abilitati de negociere cu clientii interni (ingineria)
- Disponibil la lucru peste program in perioadele de analiza a jaloanelor de proiect
- Gestionarea stressului si a presiunii specifice proiectului
- Disponibil la deplasari in Franta (TCR) – 1 data la 3 luni , cu durata de 1 sapt
- Franceza > 800 TFI ; Engleza > 750 TOEIC
- Excel – cel putin nivel intermediar (grafice, consolidari, tabele pivot, functii)

Descrierea jobului

- realizeaza studii si analize economico-financiare cu grad foarte ridicat de complexitate
- piloteaza pregatirea dosarelor de sinteza furnizate si/sau prezentate in instantele de raportare si decizie
- asigura coerenta intre elementele economice si tehnice din dosarelor economice
- asigura incadrarea bugetelor cat si a repreviziunilor anuale, urmarirea realului atat pentru costuri cat si pentru facturile ce priveste proiectele in parteneriat
- asigura performanta Tichetelor de Intrare Gama (Studii, Investitii, Cheltuieli de demaraj pe perimetrul Renault si Furnizori) in cadrul angajamentelor si constrangerilor intreprinderii
- este referinta in respectul procesului si aplicarea standardelelor meseriei

Grup Renault România, cu cei peste 16.500 de angajaţi, este a doua entitate a Grupului Renault in ceea ce priveste efectivele si compania cu cea mai variata gama de meserii din industria auto romaneasca.

Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricatie, logistica, vanzare, post vanzare, finantare si resurse umane. Fiecare meserie este diferitaă si unica in felul ei, insa fiecare membru al echipei Renault impartaseste aceeasi pasiune, si anume pasiunea pentru masini si provocarile pe care aceasta le oferă.
Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehicului viitorului:)

Transforma-ti pasiunea in cariera!

Expirat
Controlor de Gestiune Gama Vehicule  -  Grup Renault Romania