Publicat 04 Feb 2019 | Reactualizat 04 Mar 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Controlor de Gestiune Fabricatie Corporate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare economice;
- Experienta in control de gestiune;
- Competente lingvistice: franceza si engleza - nivel avansat;
- Bune cunostinte MS Office, in special Excel (gestionare baze de date, functii, tabele dinamice);
- Cunoasterea SAP (Alcor), Business Object constituie avantaj;
- Capacitea de analiza/ sinteza;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare, de a lucra la distanta (Skype);
- Organizat, riguros, autonom, orientat spre rezultat;
- Suplete, disponibilitate, anticipare

Descrierea jobului

Misiuni Principale:
- Controlor de gestiune al Directiilor Corporate Manufacturing;
- Pregatirea facturarii gaz pentru uzine;
- Pregatirea si difuzarea reportingului G&A ( Cheltuieli Generale administrative);
- Pilotarea anchetei salarii catre uzine.

Misiuni detaliate:
- Pregatire buget si repreviziune si realizare de provizioane;
- Urmarire de efective, realizarea scrisorilor de gestiune lunare;
- Urmarirea cheltuielilor administrative generale;
- Facturarea formarilor GTC(Global Training Center);
- Validare DED ( Demande d'Engagement des dépenses ) si DA ( Cereri de cumparare );
- Estimare consum de gaz in uzine, consolidare reala, facturare;
- Declaratie taxa TICGN (Taxe intérieure de consommation sur le gaz naturel ) trimestriala;
- Producere si difuzare reporting G&A + sub Spotfire;
- Pregatirea anchetei salarii uzine, urmarire si relansare, verificare coerenta.

Grupul de origine franceza RENAULT, care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN, va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului.
Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.

Expirat
Controlor de Gestiune Fabricatie Corporate  -  Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles