Publicat 12 Iul 2016 | Expiră 13 Aug 2016

CONTROLOR CALITATE

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii: Liceu industrial sau scoala profesionala- profil mecanic
- Cunostinte bune de desen tehnic
- Buna dexteritate si acuitate vizuala, spirit de observatie dezvoltat
- Abilitati pentru utilizarea instrumentelor de masura si control
- Abilitati in completarea documentelor calitate si in respectarea specificatiilor scrise.
- Disponibilitate pentru efectuarea de ore suplimentare
- Cunoasterea unei limbi straine (italiana, engleza) si a utilizarii pachetului de programme MS Office constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Asigură inspecţia calităţii produselor /reperelor pe fluxul de fabricaţie, sau la receptie
- Identifică produsele neconforme şi urmăreşte izolarea acestora.
- Participa la analiza defectelor si propune masuri corective primare.
- Intocmeste documentele cerute de procedurile de lucru
- Asigură implementarea procedurilor specifice ale sistemului integrat de management
- Avizeaza documentele de predare ale produselor acceptate

Societatea FERONERIA PROD S.A., cu sediul in Arad, este producatoare de articole de feronerie- broaste, silduri, manere fie sub marca proprie fie produse ale clientilor sai. Are o experienta de 90 de ani in domeniu si este leader in domeniul sau de activitate. FERONERIA PROD face parte din grupul italian ISEO SERRATURE, leader pe piata europeana.

Expirat
CONTROLOR CALITATE  -  FERONERIA PROD SA