Controlor Calitate

Emtech
1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cautam controlor calitate pentrru control dimensional cu urmatoarele competente:
- cunostinte desen tehnic
- experienta in control dimensional de minim 1 an, masurare cu diverse AMC-uri, documentare masuratori
- atentie la detalii
- responsabilitate in munca
- comunicare
- disponibilitate pentru lucrul in 3 schimburi egale (3-2-1)
- de preferat permis auto cat. B si auto personal pentru angajati care nu sunt din Codlea

Descrierea jobului

Responsabilitati:
o intocmeste fise de masuratori
o pregateste mapa CTC pentru reperele programate in productie
o verifica din punct de vedere calitativ si vizual piesele cu subler / micrometru / calibre / coloana de masurat verticala conform esantion stabilit
o completeaza valorile masurate in fisa de masuratori
o completeaza documente necesare validarii conformitatii produselor
o intocmeste documente conform instructiunilor de lucru - note de neconformitate, etc
o comunica cu departamentele implicate rezultatele masuratorilor
o arhiveaza fise masuratori

Emtech este partener si furnizor de piese prelucrate mecanic CNC de inalta tehnologie si subansamble pentru clienti industriali internationali de top care concep si produc utilaje profesionale si echipamente pentru industria alimentara, farmaceutica, litografica, electronica si aerospatiala.

Investim si ne preocupa in permanenta calitatea angajatilor, produselor, colaboratorilor, mediul inconjurator si conditiile de munca oferite.

Publicat 7 Nov. 2022 Expiră 7 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.